KPSS DHBT Sınavı 11 Nisan 2021! Sorular Zor Muydu, Kolay Mıydı? Aday Yorumları

KPSS DHBT Sınavı 11 Nisan tarihinde gerçekleştirildi. Sınava giren adaylar soruların zor mu, kolay mı olduğunu araştırıyorlar. Sınava katılan adaylar ayrıca sınav soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar.

KPSS DHBT Sınavı 11 Nisan 2021! Sorular Zor Muydu, Kolay Mıydı? Aday Yorumları
ÖSYM Başkanlığı daha önceki süreçte pandemi nedeniyle ertelenen KPSS DHBT Sınavını 11 Nisan tarihinde gerçekleştirdi. Türkiye geneli çok sayıda sınav merkezinde gerçekleştirilen sınav saat 10.15'te başladı. Adayalara sınav kapsamında 60 dakika süre verilirken sınavın ardından soru ve cevaplar merak edilmeye başlandı.

DHBT SINAVI SORULARI KOLAY MIYDI, ZOR MUYDU?

Din Hizmetleri Alan Bilgi Testi (DHBT) kapsamında adaylara İslami İnanç Esasları, İslami İbadet Esasları, Kur'an Bilgisi, Siyer ve İslam Ahlakı konuları soruldu. DHBT 2 sınav alanında ise adaylar Tefsir, Fıkıh, Hadis, Akaid Kelam, İslam Tarihi, Dinlar ve Mezhepler Tarihi ile Dini Hitabet konularından soruları yanıtladılar.

60 dakika süren sınavın ardından adaylar hem soru ve cevapların ne zaman ilan edileceğini hemde ÖSYM Başkanlığının sınav sonuçlarını ne zaman ilan edeceğini araştırıyorlar.

Sınav Soru ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 2021 Din Hizmetleri Alan Bilgi Testi (DHBT) soru ve cevapları önümüzdeki hafta içerisinde açıklanacak. ÖSYM Başkanlığı adaylara soru ve cevapların bir bölümüne belli süreliğine erişim izni sağlayacak.

DHBT NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2021 yılında gerçekleştirilecek sınavlar ve sınavlardan sonra ki süreç dair ÖSYM takvimi yayımlamıştı. ÖSYM takvimine göre 2021 Din Hizmetleri Alan Bilgi Testi (DHBT) sınav sonuçları 5 Mayıs tarihinde adaylara duyurulacak. Adaylar, ÖSYM Sonuç Açıklama sistemi üzerinden kaç puan aldıklarını kontrol edebilecekler.

ZORULAR ZOR MUYDU KOLAY MIYDI?

ÖSYM tarafından 11 Nisan Pazar günü gerçekleştirilen KPSS DHBT Sınav Sorularını merak eden adaylar, sitemiz üzerinden soruları tartışıyor. Soruların zor mu kolay mı olduğunu yorum olarak yazabilirsiniz. Hatırladığınız soruları yazabilir ve diğer adaylarla tartışabilirsiniz.

KPSS DHBT sınavına dair adayların yorumlarına, değerlendirmelere soru ve cevaplara ulaşmak için TIKLAYIN
Yorumlar (0)