Kuvvetli Kar Yağışı Beklenen Beş İl Açıklandı! Meteoroloji'den Son Hava Durumu Tahminleri!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son hava durumu tahminleri yapıldı. Meteoroloji kar yağışı beklenen 5 ili açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son hava durumu tahminleri yapıldı. Meteoroloji kar yağışı beklenen 5 ili açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ün son hava durumu tahminleri açıklandı. Bu tahminlere göre beş ilde kuvvetli kar yağışı olacağı bildirildi.

KAR YAĞIŞI BEKLENEN İLLER AÇIKLANDI!

Türkiye’de etkisini iyice gösteren kış mevsimi beraberinde yağışları da getirmeye devam ediyor. Meteoroloji’den verilen bilgilere göre Siirt, Batman, Şırnak, Hakkari ve Van’da kuvvetli kar yağışı meydana gelecek. Kar yağışlarından dolayı bu bölgelerde ulaşımda aksamalar, don olayları, buzlanma, tipi ve çığ tehlikesi gibi olaylar gerçekleşebileceği ve vatandaşların daha dikkatli olmaları gerektiği bildirildi.

Meteoroloji’den verilen bilgilere yurdun iç ve doğu kesimlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayları meydana geleceği, kıyılarda ise bunun hafif şekilde gerçekleşeceği açıklandı. Bundan dolayı tüm vatandaşların ulaşımda aksama konusunda tedbirli olmaları istendi.

SICAKLIKLAR YÜKSELMEYE BAŞLAYACAK!

Sıcaklıklar hakkında da bilgi veren Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi’nde sıcaklıkların 3 ila 5 derece arasında artacağını açıkladı. Diğer bölgelerde ise sıcaklıkların mevsim normallerinin 5 ila 10 derece altında olacağı bildirildi.

Kar yağışlarının bu hafta içerisinde yurdu terkedeceği bildirilirken hava sıcaklıklarının gelecekten haftadan itibaren yükselmeye başlayacağı açıklandı.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir