Liste Krizi İle Sarsılan İYİ Parti'de Muhalefet Kazan Kaldırdı! İYİ Parti Cumhur İttifakı'na Mı Katılacak?

İYİ Parti'de yapılan 2. Olağan Kurultay'ın etkisi halen daha devam ediyor. Parti içerisinde liste krizinin Genel Merkez'de yumruklu kavgaya dönüştüğü iddia edilirken eleştiri oklarının tamamı İYİ Parti'de teşkilatlardan sorumlu olan Koray Aydın'a yönlendirildi. Cumhur İttifakı çatlağı olduğunu söyleyen İYİ Parti'deki muhalifler partinin bu yönde eksen kayması yaşadığını ifade ettiler.

Liste Krizi İle Sarsılan İYİ Parti'de Muhalefet Kazan Kaldırdı! İYİ Parti Cumhur İttifakı'na Mı Katılacak?

Siyaset arenasında İYİ Parti'de yaşanan kriz günden güne çok daha belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor. İYİ Parti 2. Oğalan Kurultayı'nda bazı isimlere oy verilmemesi için dağıtılan liste tartışılmaya devam ediyor. Yaşanan liste krizine itiraz eden 15 milletvekilinin bağımsız hareket eden bir gruba dönüşmesine kesin gözüyle bakılıyor.

İYİ PARTİ CUMHUR İTTİFAKI'NA MI KATILACAK?

İYİ Parti'de oluşan Başkanlık Divanı'nın Cumhur İttifakı'na yaklaştığı iddialarını ifade eden muhalefet Koray Aydın'ın bu ittifak için zemin hazırlayacak bir kadroyu Başkanlık Divanında görevlendirdiğini ifade ettiler. Cumhur İttifakı ile aynı zeminde siyaset yapmaya itiraz eden muhalif grup bunun önlenmesi için Genel Başkan Meral Akşener ile bir görüşme yaptılar.

Yaşananları çok yakından takip eden Meral Akşener de İyi Parti'deki liste krizini delegelerle teker teker görüşmeye karar verdi. Oluşan Başkanlık Divanının tartışılmasını istemeyen Meral Akşener delegelerle yapacağı görüşmelerde itirazları not ederek bir eylem planı belirleyecek.

MUHALİFLER İKNA OLMADI!

Meral Akşener'in sağduyulu yaklaşımı karşısında muhalif cephe yine de ikna olmadı. Koray Aydın'ın teşkilatlardan sorumlu en yetkili isim olduğuna dikkat çeken muhalifler delegelerin kendisinin kontrolünde bulunduğunu iddia ettiler. Yaşanan bu gelişmelerin ardından İYİ Parti içerisinde Cumhur İttifakı çatlağı kendisini iyice göstermeye başladı.

KORAY AYDIN CEPHESİ İDDİALARI REDDETTİ!

Koray Aydın'a yakın olan isimler ise yaşanan bu gelişmeleri anlamlandıramadıklarını söylüyorlar. İYİ Parti'nin Cumhur İttifakı ile siyaset yapamayacağı kırmızı çizgileri olduğunu söyleyen Koray Aydın cephesi muhaliflerin parti içerisinde ülkücülerden rahatsız olduklarını dile getirdiler.

Emlak365.com