Mansur Yavaş Binlerce Kişiye 400'er TL Nakit Destek Ödemesi Yapılacağını Açıkladı

Türkiye'de dikkat çeken belediye başkanı performanslarından birisini gösteren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan yine ilgi çekici bir hamle geldi. Başkan Mansur Yavaş belediye olarak 100 Milyon TL'lik destek paketinin müjdesini verdi.

Mansur Yavaş Binlerce Kişiye 400'er TL Nakit Destek Ödemesi Yapılacağını Açıkladı

Türkiye'de koornavirüs sürecinde çok sayıda vatandaş ekonomik olarak büyük sıkıntıya düştü. Özellikle bazı sektörlerde ve bazı işletmelerde kapanma kararlarının alınması çalışanları mağdur etti. Yaşanan bu mağduriyetlere kayıtsız kalmadıklarını açıklayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise vatandaşlara destek müjdesi verdi. 

100 MİLYON TL'LİK DESTEK AÇIKLAMASI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yaptığı açıklama ile 232 bin 351 aileye toplamda 100 Milyon TL'lik destek paketi hazırladıklarını duyurdu. Sosyal medya hesabı üzerinden bilgilendirme yapan Başkan Mansur Yavaş, Başkent Kart projesini hayata geçirdiklerini ilan ederek verecekleri destek  paketi hakkında detayları paylaştı. 

Vatandaşların her şartta yanlarında olmayı görev kabul ettiklerini söyleyen Başkan Mansur Yavaş, “Seçimlerden önce bunun sözünü vermiştik. Sosyal yardım alan ailelerimiz bundan uygarca faydalanacaklar. Bu kapsamda Başkent Kart projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Artık Ankara'da veren el ile alan el birbirini görmeyecek. Bir tüccar seçilip zengin edilmeyecek. Yardım ekonomisi dar bir çevreye hapsedilmeyecek. Yardım alan aileler standart paketleri değil ihtiyacı olan ürünleri kendi dileklerine göre seçip alacaklar.” dedi.

400'ER TL ÖDEME YAPILACAK

Ankara'da ne kadar yardımda bulunulacağını açıklayan Başkan Mansur Yavaş, “113 bin ailenin Başkent Kartına 400'er TL tanımlayacağız. Ayrıca kapaanan işletmelerin çalışanları veya geliri azalan esnaflar olmak üzere 18.500 kişiye de 400'er TL nakit ödeme yapacağız. Kartlarına veya isimlerine yükleme yapılan vatandaşlarımız kısa mesaj ile bilgilendirilecekler. Kimse rencide edilmeyecek. Bu kartlara yüklenen paralar tüm semtlerimizde esnaflarımızda geçerli olacak. Bundan onlar da faydalanacaklar.” ifadelerini kullandı. 

Ramazan ayında Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yardımları hakkında da konuşan Mansur Yavaş, “100 bin 851 aileye belediyemiz tarafından 470 TL tutarında olan gıda kolisi dağıtımı yaptık. Bu dağıtımın sonunu bu hafta içerisinde gerçekleştirip bitireceğiz. Bu şekilde Ramazan ayında toplamda 232 bin 351 aileye 100 Milyon TL destek vermiş olacağız.” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)