Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı Adayı Olacak Mı? İlk Kez Açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında gündeme getirilen Cumhurbaşkanlığı Adaylığı konusuna dair açıklamalarda bulundu. Mansur Yavaş'ın konuşmasının satır başları.

Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı Adayı Olacak Mı? İlk Kez Açıkladı
Siyaset gündeminde sıkça dile getirilen iddialardan bir tanesi de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanlığı Adaylığı konusuydu. Yavaş'ın bir sonraki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP'nin adayı olabileceği iddiaları gündemde yer alıyor.

Araştırmacılar; Mansur Yavaş'ın, CHP kanadının dışında İYİ Parti hatta MHP ve AK Partili seçmenler tarafından da kabul edilmesinin bu iddiaları güçlendirdiğini söylüyorlardı. Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda bu zamana kadar açıklamada bulunmayan Yavaş, ilk defa bu konuya ilişkin konuştu.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE ADAY OLACAK MI?

Candaş Tolga Işık tarafından sunulan ve Haber Global TV'de yayınlanan Az Önce Konuştum programına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş katıldı.

Program kapsamında göreve geldiği günden bu zamana kadar gerçekleştirilen hizmetlere bundan sonraki planlamalara değinen Mansur Yavaş, belediye olarak hedeflere de değindi. Bunun yanında siyaset gündemine ilişkin görüşlerini açıklayan Yavaş ayrıca kendisine sorulan sorulara yanıt verdi.

Program sunucusu Candaş Tolga Işık'ın sorularına yanıt veren Mansur Yavaş Cumhurbaşkanlığı konusuna değindi.

Cumhurbaşkanlığı hedefi olmadığını söyleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş konuya dair açıklamasında "Ortaya siyasi bir figür gibi çıkmadım. İnsanları kucaklayan, rakiplerini rahatsız etmeyen, işine odaklı olunca. Adam işini yapıyor oluyor. Demekki insanların aradığı buymuş. Yaptıklarımız insanların hoşuna gitti. Onlara odaklandık. Ondan dolayı konuşulduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

MAAŞINI BAĞIŞLADIĞI İDDİALARI

Mansur Yavaş konuşmasında ayrıca maaşını bağışladığına dair gündeme gelen iddialara da açıklık getirdi. İnsanların bazen övmek amacıyla bu tür paylaşımlarda bulunabildiklerini ifade eden Yavaş "Maaşımı bağışladığımın aslı yok. Beni övmek için bazen böyle şeyler yapıyorlar. Ben kredi çektim. Maaşımı aylık taksitlere bağladım. Bunun bir miktarını İngiltere'deki kızıma ev alması için gönderdim." dedi.
Yorumlar (0)