Mehmet Aypek kimdir, neden öldürüldü, kaç yaşındaydı?

Mehmet Aypek kimdir, neden öldürüldü, kaç yaşındaydı?
Ankara Ticaret Odası (ATO) eski başkanvekillerinden Mehmet Aypek uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti. Mahmet Aypek kimdir, nerelidir, neden öldürüldü?

Ankara Ticaret Odası (ATO) eski Başkanvekili Mehmet Aypek’in uğradığı silahlı saldırı neticesinde hayatını kaybettiği bildirildi. Ankara’da meydana gelen olay sonrasında herkes “Mehmet Aypek kimdir?” ve “Mehmet Aypek neden öldürüldü?” sorularına yanıt aramaya başladı. Mehmet Aypek cinayetinin nedeni neydi?

MEHMET AYPEK NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ?

Ankara’nın tanınmış iş insanlarından olan Mehmet Aypek silahlı saldırı sonucu yaşamını kaybetti. Çankaya ilçesinde Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi üzerinde bir iş merkezinde silahlı saldırıya uğrayan Mehmet Aypek bu saldırı neticesinde öldü. Saldırı yapan kişinin ise Mehmet Aypek’in koruması ve şoförü olan H.G. olduğu tespit edildi.

Olayın gerçekleştiği anda olay yerine yakın olan polis ekipleri tarafından saldırıda kullandığı silahla yakalanan katil zanlısı H.G. hemen gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Burada sorgulanan H.G. bu cinayeti neden işlediğini açıklamadı. Sorgusu devam eden katil zanlısının adliyeye sevk edilerek tutuklanması bekleniyor. Mehmet Aypek’in neden öldürüldüğüne dair henüz kamuoyuna bir açıklama yapılmadı. Soruşturma devam ederken bu soruşturma neticesinde cinayetin nedeni ortaya çıkacak.

MEHMET AYPEK KİMDİR?

Mehmet Aypek’in kim olduğu da araştırma konusu oluyor. Ankara’da uzun yıllardır yatırımları olan Mehmet Aypek iş dünyasının da yakından tanıdığı bir isimdir. Ankara Ticaret Odası’nın önceki dönemlerinde başkanvekilliği görevi yapmıştır. Aynı zamanda Mehmet Aypek Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği (TOBB) delegesi olarak da görev almıştır. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren bir inşaat şirketinin sahibi olan Mehmet Aypek 73 yaşında koruması ve şoförü olan H.G.’nin silahlı saldırısı sonrasında hayatını kaybetmiştir.