GÜNDEM

Meral Akşener Tarih Vererek Erken Seçim Açıklaması Yaptı!

Türkiye'de siyasilerin erken seçim tartışmaları devam ederken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarih vererek erken seçim açıklaması yaptı. 2021'de erken seçim yapılacak mı?

Türkiye'de siyasilerin erken seçim tartışmaları devam ederken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarih vererek erken seçim açıklaması yaptı. 2021'de erken seçim yapılacak mı?

Türkiye’de muhalefet partilerinin erken seçim talepleri ve bu konuyu gündemde tutan açıklamaları devam ediyor. AK Parti kanadı seçim için normal seçim takvimi olan 2023’ü işaret ederken muhalefet ise erken seçimin 2023’e kalmayacağına inanıyor. Bu konuda son açıklama yapan muhalif isim ise İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener oldu.

HAZİRAN 2021’DE ERKEN SEÇİM OLACAK İDDİASI!

Erken seçime dair beklentisini açıklayan Meral Akşener, “2021’in Haziran ayında ben bir erken seçim bekliyorum. Bu konuda kendi evimizde bile hayır olmaz diyenler var. Ancak benin öngörüm bu şekilde. Türkiye’de erken seçim işaretleri gelmeye devam ediyor. Sayın Erdoğan’ın politik söylemlerini dikkatli takip edenler erken seçimin kapıda olduğu göreceklerdir.” dedi.

Seçime dair görüşünü de ifade eden Meral Akşener, “Milletimiz büyük bir sukunetle sandıklara gidip oyunu verecektir. Bu 2021 olur veya 2023 olur hiç farketmez. Sonuç olarak Türkiye’nin önünü tıkayan bu sistem değişecektir. Bunu millet oyları ile sandıkta değiştirecektir. Millet iradesine karşı çıkmak da kimsenin haddi olmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

BU SİSTEMİ MİLLET SANDIKTA DEĞİŞTİRECEK

Millet İttifakı’nın seçimlere güçlü bir şekilde gireceğini söyleyen Meral Akşener, “Millet İttifakı seçimlerde vatandaşın umudu olacaktır. Çünkü vatandaş bu sistemin dertlerine çare olmadığını gördü. 15 Temmuz’da bu millet nasıl ki sokaktan bu devleti topladıysa ilk seçimde de aynısını yapacaktır. Sistem değişimine dair karar sandıktan çıkacak. İstanbul seçimlerine baktığımızda bu kararın ne olduğunu söylemek için de kahin olmaya gerek yok.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir