Merkez Bankası Yeni Başkanı Şahap Kavcıoğlu Kimdir? Nerelidir, Öğrenimi, Aldığı Görevler Neler?

Merkez Bankası Başkanlığı görevine Şahap Kavcıoğlu atandı. Peki eski milletvekili olan Şahap Kavcıoğlu kimdir?

Merkez Bankası Yeni Başkanı Şahap Kavcıoğlu Kimdir? Nerelidir, Öğrenimi, Aldığı Görevler Neler?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen atamalar kapsamında Merkez Bankası Başkanlığı görevine Şahap Kavcıoğlu getirildi. Peki eski milletvekili olan Şahap Kavcıoğlu kimdir? Şahap Kavcığlu nerelidir? Öğrenim düzeyi aldığı görevler neler? Tüm detaylarıyla.

ŞAHAP KAVCIOĞLU KİMDİR?

Yeni TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu 23 Mayıs 1967'de Bayburt'ta doğdu. İlk ve orta öğreniminin ardından üniversite eğitimi için İzmir'e gitti.

Şahap Kavcıoğlu'nın Öğrenim Bilgileri

Bankacı; Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. İstanbul Üniversitesi Muhasebe Enstitüsünü Denetim Uzmanı olarak bitirdikten sonra, İngiltere Hastings College'ta İşletmecilik üzerine eğitim gördü. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde yüksek lisansını ve doktorasını tamamladı.

Aldığı Görevler

Esbank TAŞ'de Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Şube Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Türkiye Halk Bankası AŞ'de İstanbul Bölge Koordinatörü olarak görev aldı.

Aynı bankada sırasıyla; Perakende Bankacılıktan, Esnaf-KOBİ Bankacılığından, Kredi Politikalarından, İnsan Kaynakları ve Organizasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfının Başkanlığını yürüttü.

Bayburt Üniversitesi Kalkındırma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunlar Derneği Kurucu Üyesidir.

'Ticari Bankalarda Sorunlu Kredilerin Yönetimi Çözüm Yolları ve Takibi' ve 'Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi' adlı yayımlanmış 2 kitabı ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Kavcıoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

MERKEZ BANKASI BAŞKANLIĞI'NA ATANDI

Şahap Kavcıoğlu son atama kararnamesi ile Naci Ağbal'dan boşalan Merkez Bankası Başkanlığı görevine getirildi. Şahap Kavcıoğlu bundan sonraki süreçte TCMB Başkanı olarak görev yapacak.
Yorumlar (0)