Messi Barcelona'dan Neden Ayrıldı, Hangi Takıma Gidecek, Transfer Olacağı Takım Belli Oldu Mu?

Dünya futbolunun ve Barcelona'nın yıldız ismi Lionel Messi takımından ayrılmaya karar verdi. Peki Messi neden Barcelona'dan ayrılıyor? Messi hangi takıma transfer olacak? Son dakika gelişmeleri neler?
Messi Barcelona'dan Neden Ayrıldı, Hangi Takıma Gidecek, Transfer Olacağı Takım Belli Oldu Mu?

Dünya futbolunun son 10 yılına damga vuran Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi takımından ayrılmaya karar verdi. Profesyonel futbol yaşamında bugüne kadar yalnızca Barcelona forması giyen Messi kulübü ile olan sözleşmesini yenilememe karar aldı. Peki Messi hangi takıma gidecek? Messi neden sözleşme yenilemedi?

MESSİ NEDEN YENİ SÖZLEŞME İMZALAMADI, BARCELONA'DAN AYRILMAYA KARAR VERDİ?

Lionel Messi'nin Barcelona'dan neden ayrılmaya karar verdiği merak ediliyor. İspanya basınında yer alan bilgilere göre Messi ile Barcelona yönetimi arasında uzun süredir yeni sözleşme görüşmeleri yapılıyordu.

Baecelona kulübünün girdiği ekonomik darboğaz ve İspanya'da La Liga kulüpleri içiğn yapılan düzenlemeler nedeniyle Messi'nin talep ettiği yıllık ücreti Barcelona karşılayamadı. Bu talebinin yerine getirilmemesi üzerine de Messi, Barcelona yöneticileri ile yaptığı son görüşmede kulüpten ayrılmaya karar verdiğini iletti.

Messi'den yıllık ücretinde indirim bekleyen Barcelona yöneticileri ise çok büyük bir hayal kırıklığı yaşadılar. Kulübün sembol isimlerinden birisi olan Messi'nin para nedeniyle ayrılık kararı vermesi ise Barcelona tarafrlarını oldukça kızdırdı.

Messi Barcelona'dan Neden Ayrıldı, Hangi Takıma Gidecek, Transfer Olacağı Takım Belli Oldu Mu?

MESSİ HANGİ TAKIMA GİDECEK, TRANSFER OLACAK?

Messi'nin Barcelona'da uzun yıllar boyunca futbol oynaması ve kulübün sembol isimlerinden birisi haline gelmesinin ardından şimdi yeni bir takıma gidecek olması üzerine büyük bir merak yaşanmaya başlandı.

Messi'nin şu anda hangi takıma gideceğine dair resmi bir gelişme yok. Ancak ekonomisi güçlü takımların Messi'yi transfer edebilmek için sıraya girecek olması şimdiden tahmin ediliyor. Messi ise yakın çevresine transfer için Fransa Ligue 1 takımlarını işaret ediyor.

Messi'nin Fransa'yı tercih etmesinin ardından ise gidebileceği takımların sayısı da oldukça azaldı ve hatta yalnızca tek bir takıma düştü. Messi'nin talep edeceği ücreti karşılayabilecek kulüp yalnızca Paris Saint Germain (PSG) kalıyor. Oldukça zengin bir kulüp olan PSG'nin Messi trnsferini 10 güğn içerisinde açıklaması bekleniyor.

MESSİ KİMDİR?

1987 yılında Arjantin'in Rosario şehrinde dünyaya gelmiştir. Futbola 8 yaşındayken doğduğu şehrin takımı olan Newell's Old Boys'da başladı. 2000 yılında büyüme hormonu tedavisi görebilmesi için İspanya'ya gidebilmek amacıyla Barcelona'nın transfer teklifini kabul etti. 13 yaşında katıldığı Barcelona'da 34 yaşına kadar futbol oynadı. Bu kariyer içerisinde futbol adına kazanılabilecek tüm başarılara imza attı.