Meteoloji Genel Müdürlüğü MGM Son Dakika Açıklaması Yaptı: Sağanak Yağış, Kar Yağışı, Kuvvetli Fırtına Uyarısı Geldi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 Kasım 2020 Perşembe ve bu hafta sonu için hava tahminlerini açıklarken çok sayıda il için şiddetli yağış, Hakkari ilimiz için kar yağışı ve Doğu Karadeniz Bölgesi içinde şiddetli fırtına uyarısı geldi. Peki, bugün hava nasıl, yağmur var mı, hafta sonu hava nasıl olacak, hafta sonu yağış var mı, hava yağmurlu mu, kar yağışı ne zaman başlayacak?

Meteoloji Genel Müdürlüğü MGM Son Dakika Açıklaması Yaptı: Sağanak Yağış, Kar Yağışı, Kuvvetli Fırtına Uyarısı Geldi!

MGM tarafından yapılan açıklama ile çok sayıda ile şiddetli yağış ve fırtına uyarısı yapıldı. Yine kar yağışı için yılın ilk uyarısı da yapılmış oldu. 

8 İLDE ŞİDDETLİ YAĞMUR VE SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI GELDİ! 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklaması ile çok sayıda ilimize şiddetli yağış ve fırtına uyarısı yapıldı. Yapılan açıklamada "Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güneybatısı ile Kahramanmaraş, Şırnak, Hakkari, Ordu, Giresin ve Trabzon'un batı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin'in kıyı kesimlerinde (51-75 kg/m2) çok kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadeleri ile vatandaşların ve yerel yönetimlerin önlem alması istendi. 

Perşembe günü için yayımlanan haritada Karadeniz Bölgesi, Trakya Bölgesi ve Doğu illerinde yağış etkili olurken özellikle de Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinde şiddetli yağış uyarısı yapıldı. Doğu Karadeniz bölgesinin kıyı kesimlerinde ise şiddetli fırtına uyarısı geldi. 

Doğu Karadeniz bölgesinde özellikle de yarın Kuzey ve Kuzeybatı yönlerinden esen kuvvetli rüzgar ile çatı uçması, direk ya da ağaçların devrilmesi gibi olumsuzluklar yaşanabileceği dile getirildi. 

HAKKARİ'DE KAR YAĞIŞI UYARISI YAPILDI!

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada bu gece yarısından itibaren Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur yağışı beklendiiğini duyurdu. 

BU HAFTA SONU TÜRKİYE GENELİ HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Bu Cumartesi günü 7 Kasım Cumartesi günü Marmara Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesinde yağışlı hava hakim olurken 8 Kasım 2020 Pazar günü ise hava yurt genelinde açık ve güneşli olacak. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)