Meteoroloji Bölge Bölge Hava Durumu Raporunu Yayınlayarak Sağanak Yağmur Ve Fırtına Tahmini Yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından günün hava tahmin raporu açıklandı. Türkiyegenelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir havanın etkin olması beklenen bugün bazı illerde yer yer yağışların meydana geleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Bölge Bölge Hava Durumu Raporunu Yayınlayarak Sağanak Yağmur Ve Fırtına Tahmini Yaptı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günlük hava durumu tahminleri kamuoyuna duyuruldu. Bugün Türkiye genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava sistemi etkili olacak. Ülke genelinde yağışların sınırlı olması beklenirken sıcaklık tahminlerinde de bulunuldu.

BUGÜN NERELERDE YAĞIŞ BEKLENİYOR?

Meteoroloji'den verilen bilgilere göre bugün öğle saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevrelerinde, akşam saatlerinden sonra ise Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de yağmur, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların meydana gelmesi bekleniyor. Diğer bölgelerde ise herhangi bir yağış beklenmeyen ülke genelinde yağışsız bir hava hakim olacak.

HAVA SICAKLIKLARI NASIL OLACAK?

Hava sıcaklıkları konusunda da bilgi veren Meteoroloji iç ve doğu kesimlerde sıcaklıkların 2 ila 4 derece arasında artacağı tahmininde bulundu. Diğer bölgelerde ise sıcaklık değişimleri olmayacak. Ancak bu gece yarısından itibaren Türkiye yeni bir soğuk hava akımının etkisi altına girmeye başlayacak. Sıcaklıklar 10 derece birden azalacak. Batı Karadeniz, İç Ege, Güney Marmara, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da bu sıcaklık düşüşleri nedeniyle yer yer kar yağışları etkili olacak.

FIRTINAYA DÖNÜŞECEK RÜZGAR BEKLENTİSİ

Meteoroloji'nin rüzgarlar hakkında bilgilendirmesine göre güneyli yönlerden hafif ve orta şiddette rüzgarlar etkili olacak. Rüzgarların etkili olacağı bölgeler ise Kuzey Ege kıyıları, Marmara, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi olarak açıklandı. Bu rüzgarların saatte 40-80 km arasında bir hıza sahip olacağı bildirilirken yer yer fırtınaya dönüşebileceği hakkında da uyarılar yapıldı.BUGÜN MARMARA'DA HAVA NASIL OLACAK?

Bölge bölge hava durumu değerlendirmesi yapan Meteoroloji'ye göre bugün Marmara'da parçalı ve çok bulutlu bir hava görülecek. Öğle saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevrelerinde akşam saatlerinde ise bölgenin batı kesimlerinde yağmur,sağanak yağmur ve gök gürültülü sağanak yağmur gibi yağışlar etkisini gösterecek. Çanakkale'de 20 derece, İstanbul'da 19 derece, Kırklareli'nde 18 derece ve Kocaeli'nde 23 derece sıcaklık olacak.

EGE BÖLGESİ GÜNLÜK HAVA DURUMU

Ege Bölgesi'nde bugün az bulutlu bir hava hakim olacak. Kıyı kesimlerde günün bazı saatlerinde parçalı ve çok bulutlu bir hava görülebilecek. Gece saatlerinde kıyı kesimlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların olması bekleniyor. Bugün Afyonkarahisar'da 21 derece, İzmir'de 22 derece, Manisa'da 22 derece, Muğla'da 17 derece sıcaklık olacak.

AKDENİZ BÖLGESİ GÜNLÜK HAVA TAHMİNLERİ

Akdeniz Bölgesi'nin bugün parçalı ve az bulutlu bir havanın hakimiyetinde olması bekleniyor. Bölgede herhangi bir yağış beklentisi bulunmuyor. Bugün Adana'da 25 derece, Antalya'da 20 derece, Hatay'da 26 derece ve Isparta'da 22 derece sıcaklık olacak.

İÇ ANADOLU'DA HAVA NASIL OLACAK?

İç Anadolu Bölgesi'nden az bulutlu bir havanın hakim olması beklenirken bölgenin doğu kesimlerinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava etkili olacak. Bugün Ankara'da 22 derece, Çankırı'da 22 derece, Eskişehir'de 21 derece, Konya'da 24 derece sıcaklık olacak.

KARADENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Karadeniz Bölgesi'nde bugün parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava etkili olacak. Bugün Bolu'da 20 derece, Düzce'de 25 derece, Kastamonu'da 22 derece, Zonguldak'ta 19 derece, Amasya'da 27 derece, Artvin'de 22 derece, Samsun'da 25 derece ve Trabzon'da 27 derece sıcaklık olacak.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU HAVA DURUMU RAPORU

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bugün parçalı ve çok bulutlu bir havanın etkin olması bekleniyor. Bugün Erzurum'da 17 derece, Hakkari'de 17 derece, Kars'ta 17 derece, Van'da 17 derece, Diyarbakır'da 23 derece, Gaziantep'te 23 derece, Siirt'te 23 derece ve Şanlıurfa'da 28 derece hava sıcaklığı olacak.
Yorumlar (0)