Meteoroloji'den Son Dakika Uyarısı Geldi: İl İl Açıklandı, Sokağa Çıkacaklar Dikkat! Gök Gürültülü Sağanak Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü çok sayıda il için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı. Sokağa çıkacaklar için bugün yağış var mı, yağmur yağacak mı sorusuna il il yanıt veren kurum gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu. İşte 4 Ekim 2020 Pazar günü Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu duyurusu ile yağış beklenen iller ve yağmur yağacak mı sorusunun illere göre yanıtları!

Meteoroloji'den Son Dakika Uyarısı Geldi: İl İl Açıklandı, Sokağa Çıkacaklar Dikkat! Gök Gürültülü Sağanak Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 4 Ekim 2020 Pazar günü için beklenen hava durumu duyurusunu yaptı. 

BUGÜN HAVA DURUMU NASIL, YAĞIŞ VAR MI, YAĞMUR YAĞACAK MI?

Korona virüs salgınına rağmen Pazar gününü dışarıda geçirmek isteyenler için hava durumu raporu yayımlandı. 

Yayımlanan rapora göre Türkiye;'nin Kuzeydoğusu yağışlı havanın etkisi altına girecek. Parçalı ve çok bulutlu havanın etkili olacağı bölgede Giresun, Rize, Trabzon, Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı çevreleri ile Van, Hakkari, Erzurum ve Ordu'nun doğu kesimleri yer yer sağanak ve gök gürültülü yağışın etkisi altında kalacak. 

Diğer bölgelerde ve şehirlerimizde ise hava az bulutlu ve açık olarak geçecek. Orta Karadeniz ve Batı Karadeniz bölgesinde ise sabah saatlerinde yer yer pus ve sis olayları görülecek. 

TÜRKİYE'DE HAVA SICAKLIĞI NE ZAMAN DÜŞECEK 2020?

Pazar günü hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik yaşanmayacak. Yağış beklenen bölgelerde hava olaylarının etkisi ile sıcaklıklar bir miktar düşerken ülkenin batı bölgelerinde mevsim normalleri üzerinde sıcak bir havanın yaşanması bekleniyor. 

Diğer bölgelerde ise hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)