Meteoroloji Genel Müdürlüğü Son Dakika: Kış Geliyor, Sis, Sağanak Yağış ve Kar Uyarısı Geldi! Bu Hafta Hava Durumu Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklaması ile çok sayıda il için sis, sağanak yağış ve kar uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Son Dakika: Kış Geliyor, Sis, Sağanak Yağış ve Kar Uyarısı Geldi! Bu Hafta Hava Durumu Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son dakika açıklaması ile çok sayıda il için sis, sağanak yağış ve kar uyarısı yapıldı. Vatandaşlar kış ne zaman gelecek 2020 sorusunun yanıtını ararken merak edilen sorunun yanıtını MGM verdi. Peki, havalar ne zaman soğuyacak, kış ne zaman gelecek, yağmur var mı, bu hafta hava nasıl olacak, sağanak yağış uyarısı var mı, havalar nasıl olacak, yağış var mı? Soruların yanıtları haberimizde...

Kasım ayının ortasına gelinmesi ile beraber hava sıcaklıkları düşmeye devam ederken vatandaş ise "kış ne zaman gelecek 2020?" sorusunun yanıtını aramaya devam ediyor. BU HAFTA HAVA DURUMU NASIL OLACAK, HAVA DURUMLARI NASIL, YAĞIŞLI MI, YAĞMURLU MU?Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM tarafından yapılan son resmi açıklamaya göre Türkiye'nin doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop ve Mardin çevrelerinin sağanak yağışlı geçecek. Özellikle de Şırnak, Hakkari ve Van çevrelerinin yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmurlu; diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği duyuruldu. Bugün gece saatlerinde Marmara, İç Ege ve İç Anadolu bölgesi ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi yaşanabileceği belirtildi. 

KAR YAĞIŞI NE ZAMAN BAŞLAYACAK, KIŞ NE ZAMAN GELECEK 2020?Hava tahminlerinde kar yağışları da yerini almaya başladı. Kar yağışı yurda doğu bölgesinden giriş yapacak. Şırnak, Hakkari ve Van bölgelerinde yağış yüksek kesimlerde kendisini kar olarak gösterecek. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinde seyredecek ve düşüş gösterecek. Bu hafta Ankara'da hava sıcaklıkları en yüksek 14 derece en düşük 9 derece olarak seyredecek. Pazartesi ve Salı günü hava açık olarak seyrederken Çarşamba günü parçalı bulutlu, Perşembe bulutlu, Cuma günü yağmurlu, Cumartesi ve Pazar günü ise parçalı bulutlu olarak seyredecek. Emlak365.com


Yorumlar (0)