GÜNDEM

Meteoroloji Tarih Vererek Uyardı! Kar Yağışları Daha Şiddetli Olarak Geri Geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü gelecek haftanın hava durumu tahminlerini yayınladı. Yapılan açıklamaya göre başta İstanbul olmak üzere çok sayıda ilde kar yağışı bekleniyor. İşte yeni hava durumu tahminleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü gelecek haftanın hava durumu tahminlerini yayınladı. Yapılan açıklamaya göre başta İstanbul olmak üzere çok sayıda ilde kar yağışı bekleniyor. İşte yeni hava durumu tahminleri…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü gelecek haftadan itibaren etkin olan hava olaylarına dair yeni tahminlerini açıkladı. Yapılan bilgilendirmeye göre kar yağışları yeniden hakim olacak. Başta İstanbul olmak üzere yurdun batı kesimlerindekar yağışı meydana gelecek.

KAR GERİ GELİYOR!

Meteoroloji’den yapılan bilgilendirmede hava sıcaklıklarının gelecek hafta ortasına kadar mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde olacağı bildirildi. Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri sağanak yağmurların yurt genelinde etkili olacağı açıklandı. Buna karşın Perşembe gününden itibaren Türkiye’nin yeni bir soğuk hava sisteminin etkisi altına gireceği duyuruldu.

PERŞEMBE GÜNÜNE DİKKAT!

Perşembe günü ülke genelinde kar yağışları görülecek. Bu kat yağışları batı bölgelerde etkisini çok daha fazla hissettirecek. Özellikle İstanbul’dan geçtiğimiz günlerde giden karın yeniden geleceği vurgulandı. Perşembe geneli yurdun çok büyük çoğunluğunda kar yağışı olacak. Bu kar yağışları çeşitli olumsuzlukları beraberinde getirecek olsa da barajların doluluk oranlarına pozitif etki yapacağı ve bu oranların yükseleceği de belirtildi.

BUZLANMA VE DON UYARISI!

Meteoroloji’den verilen bilgilere göre yurt genelinde buzlanma ve don olaylarının gelecek hafta da etkili olabilecek. Özellikle sabahın erken saatli ile gece meydana gelebilecek buzlanma ve don olaylarının ulaşımda ve zirai faaliyetlerde olumsuzluklara yol açabileceği ifade edildi.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir