Meteoroloji Uzmanı Perşembe Günü için Uyardı! Araçları Kapalı Yerlerde Tutun

Hava sıcaklıklarının değişken olduğu bu dönemde meteoroloji uzmanından yeni bir uyarı geldi. perşembe günü şiddetli rüzgar uyarısında bulunan Güven Özdemir vatandaşlara araçlarını kapalı alanlara almaları tavsiyesinde bulundu.

Meteoroloji Uzmanı Perşembe Günü için Uyardı! Araçları Kapalı Yerlerde Tutun
Meteoroloji Uzmanı Dr. Güven Özdemir, Türkiye'de yaşanan hava değişimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Güven Özdemir bu süreçte yaşanan değişik hava durumlarının nedenlerini ve önümüzdeki günlerde havanın nasıl olacağına ilişkin değerlendirmelerini paylaştı.

HAVALAR BİR GÜN SICAK BİR GÜN SOĞUK

Havaların bir gün soğuk, bir gün sıcak olması, sıcaklık farklarının bu kadar fazla olmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Meteoroloji Uzmanı Dr. Güven Özdemir, kutuplar üzerinden gelen soğuk havanın etkisiyle Marmara, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinde kar yağışı olduğunu söyledi.

Bahar ayının yavaş yavaş gelmiş olmasına rağmen kararsız hava durumunun sürdüğünü ifade eden Özdemir, vatandaşların bu havalara karşı çok dikkatli olması gerektiğini söyledi. Bu tür havalarda özellikle astım, kalp rahatsızlığı ve kronik rahatsızlığı olanların etkilenebileceğini ifade eden meteoroloji uzmanı, mümkün olduğu kadar dışarı çıkılmaması uyarısında bulundu.

PERŞEMBE GÜNÜ ARAÇLARI KAPALI YERLERE ALIN

Önümüzdeki günlerde hava sıcaklıklarının nasıl olacağına ilişkin açıklamalarda bulunan Meteoroloji Uzmanı Dr. Güven Özdemir, perşembe gününe özel uyarıda bulundu. Özdemir perşembe günü hava sıcaklığının 4 derece birden düşeceğini ifade ederek bu soğuk havanın cuma günü de süreceğini ve pazar günü sıcaklıkların artacağını ifade etti.

Özdemir vatandaşlara perşembe gününe özel uyararak "Perşembe günü beklenen lodos ile ilgili tedbirli olmak lazım. Çatılardan düşecek parçalarla yaralanma ihtimalleri ortaya çıkabilir. Perşembe günü vatandaşlar araçlarını kapalı yere almaya özen göstermeli. Yine ağaç altlarında bulunmamak lazım. Lodostan ağaçlar hasar görmüş olabilir" açıklamasında bulundu.
Yorumlar (0)