Meteorolojiden Çok Sayıda İle Son Dakika Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre yurdun pek çok bölgesine gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. Kuvvetli yağış uyarısı son dakika açıklaması yayımlanan iller hangileri, 2 Nisan 2021 bugün hava nasıl, hafta sonu yağmur var mı, Cumartesi, Pazar hava durumu nasıl?

Meteorolojiden Çok Sayıda İle Son Dakika Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2 Nisan 2021 tarihli hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Yayımlanan rapora göre çok sayıda bölgede kuvvetli yağış uyarısı yapıldı.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK? 2 NİSAN 2021 TARİHLİ METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİN RAPORU! 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan günlük hava durumu tahmini raporuna göre yurdun büyük bir bölümü bugün yağışlı havanın etkisi altında olacak. Yurdun batı bölümlerinde parçalı bulutlu hava görülürken yurdun doğu ve iç bölgelerinde ise sağanak yağış, gök gürültülü kuvvetli yağış etkili olacak.Yağışlar doğu bölgesinde karla karışık yağmur ve yükseklerde kar şeklinde görülürken daha iç bölgelerde ise sağanak yağış olarak meydana gelecek. Marmara'nın kuzeyi, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Batı Karadeniz'in doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağışlar etkisini sürdürecek.

[playlist type="video" ids="72792"]

Hava sıcaklıkları Batı kesimlerde 2 ila 6 derece arasında yükseliş gösterirken güneydoğu kesimlerde ise 2 ila 4 derece arasında düşüş gösterecek. Diğer bölgelerde ise mevsim normallerinde seyredecek olan hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta Perşembe gününden itibaren yükselişe geçeceği belirtildi.

HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK? 3 NİSAN 2021 CUMARTESİ GÜNÜ HAVA DURUMU TAHMİNİ 4 NİSAN 2021 HAVA DURUMU TAHMİNİ! PAZAR GÜNÜ HAVA NASIL, YAĞMUR YAĞACAK MI?BAHAR NE ZAMAN GELECEK, HAVALAR NE ZAMAN ISINACAK?

Konu hakkında açıklama yapan Meteoroloji Profesörü Orhan Şen yapmış olduğu açıklaması ile baharın 7 Nisan 2021 tarihinden itibaren geleceğini duyurdu. Cuma günü itibari ile havaların ısınacağını ancak Cumartesi ve Pazar günü yağışlı havaların etkisi ile sıcaklıkların yeniden düşüş göstereceğini belirten Şen 7 Nisan 2021 tarihi itibari ile ise hava sıcaklıklarının yurt genelinde yükselişe geçeceğini söyledi.
Yorumlar (0)