Meteorolojiden İl İl Kar Uyarısı! Karla Karışık Yağmur ve Sağanak Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni raporunda kar yağışı uyarısında bulundu.

Meteorolojiden İl İl Kar Uyarısı! Karla Karışık Yağmur ve Sağanak Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni raporunda kar yağışı uyarısında bulundu. Bazı şehirler için karla karşılık yağmur ve sağanak yağış uyarısında bulunan Meteoroloji il il haftalık hava tahmin raporunu yayımladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan son hava tahmin raporunda il il uyarılar yer aldı. Önümüzdeki hafta içerisinde hangi şehirde hava sıcaklığının nasıl olacağına dair bilgi veren Meteoroloji Genel Müdürlüğü doğu bölgelerinde bulunan iller için kar, kıyı kesimlerde ki şehirler için ise yağmur uyarısında bulundu. 

METEOROLOJİDEN KAR VE YAĞMUR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan hava tahmin raporunda yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu olacağı bildirildi. Bunun yanında Karadeniz kıyılarında yer alan şehirler ile Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Balıkesir illerinin kuzey ilçelerinin yağmurlu olacağı bildirildi. Bunun dışında haftasonundan itibaren Van,Kars ve Iğdır çevreleri ile Ağrı’nın doğu kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacağı duyuruldu. Yurdun geri kalan kısmının ise parçalı az bulutlu olacağı öngörüldü. 

Ayrıca hafta başından itibaren Marmara ile iç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde sis ve pus uyarısında bulunuldu. Bu bölgeler için don olma ihtimaline karşı da vatandaşların dikkatli olması gerektikleri belirtildi. 

KAR YAĞIŞI BEKLENEN İLLER

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarında kar yağışı uyarısı bulunulan 4 şehir var. Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan Van,Kars ve Iğdır çevreleri ile Ağrı için Meteoroloji Genel Müdürlüğü kar yağışı beklendiğini açıkladı. 

Yorumlar (0)