Meteoroloji'den Nisan Karı Uyarısı! Sıcaklıklar 10 Derece Düşecek, Kış Mevsimi Geri Gelecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahminlerini güncelledi. Buna göre Türkiye genelinde sıcaklıklarda ani bir düşüş yaşanacak. Sıcaklık düşüşü beraberinde etkili yapışları getirecek. İşte en son hava durumu raporu değerlendirmesinin tüm detayları...

Meteoroloji'den Nisan Karı Uyarısı! Sıcaklıklar 10 Derece Düşecek, Kış Mevsimi Geri Gelecek!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumu tahminlerine yönelik yeni bir açıklama yapıldı. Son dakika açıklaması ile hava durumu tahminlerini güncelleyen Meteoroloji iki gün içerisinde ülke genelinde çok ciddi sıcaklık düşüşü beklendiğini duyurdu. Çarşamba gecesine işaret eden Meteoroloji sıcaklıkların 10 derece birden düşeceğini ilan etti. Yer yer etkili yağışların da ülke genelinde hakim olacağı belirtildi.

SICAKLIKLAR 10 DERECE BİRDEN DÜŞECEK

Meteoroloji'nin verdiği bilgilere göre bahar mevsimi devam ederken kış mevsimi şartları ülke genelinde yeniden etkili olmaya başlayacak. Yarın gece yarısından itibaren sıcaklıklarda 10 derecelik bir düşüş yaşanacak. Bugün istanbul'da 18 derece olan hava sıcaklığı Perşembe günü 8 dereceye kadar gerileyecek. Sıcaklık düşüşlerinden en çok etkilenen bölgelerden birisi de İç Anadolu olacak. Çok sayıda ilde Nisan ayında hafif kar yağışları görülecek.

NERELERDE YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yapılan son durum değerlendirmesine göre ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu hakim olmaya devam edecek. Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi ile doğusu, Karadeniz, Doğu Akdeniz'in Toroslar kesimi, Antalya, Ardahan, Kars, Erzurum, Adana, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yer yer gök gürültülü sağanak yağmurlar etkili olacak.

Yağışların yoğunlaşacağı iller ise Ankara, Bartın, İzmir, Zonguldak, Karabük, Düzce, Balıkesir, Bursa, Bolu, Çankırı, Yalova, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Kütahya, Eskişehir şeklinde açıklandı.NİSAN KARI BEKLENEN İLLER

Öte yandan Cuma ve Cumartesi günü Türkiye'nin bazı illerinde kar yağışları meydana geleceği bildirildi. Kar yağışları daha çok İç Anadolu Bölgesi'nde yoğunlaşacak. Ankara, Eskişehir, Kayseri, Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Afyonkarahisar, Kastamonu, Kars, Ardahan ve Erzurum'da kar yağışları meydana gelecek. Kar yağışlarının şiddetinin ilden ile değişiklik göstereceği açıklandı.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün kar yağışı beklenen illeri şimdiden uyardığı bildirildi. Bu illerde yetkililerin ve vatandaşların kar yağışları sonucunda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları istendi.
Yorumlar (0)