GÜNDEM

Meteoroloji'den Son Dakika Uyarısı! 22 İlde Sarı, 14 İlde Turuncu Alarm Verildi!

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından günün hava durumu tahminleri kamuoyuna duyuruldu. Meteoroloji son dakika açıklamasında 22 şehirde sarı, 14 şehirde ise turuncu alarm verdi. Ülke genelinde yer yer sağanak yağış, karla karışık yağmur ve kar yağışı meydana geleceği bildirildi. İşte bugün yağışlı olacak illerin listesi...

Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafından günün hava durumu tahminleri kamuoyuna duyuruldu. Meteoroloji son dakika açıklamasında 22 şehirde sarı, 14 şehirde ise turuncu alarm verdi. Ülke genelinde yer yer sağanak yağış, karla karışık yağmur ve kar yağışı meydana geleceği bildirildi. İşte bugün yağışlı olacak illerin listesi…

Meteoroloji Genel müdürlüğü hava tahminlerine yönelik son değerlendirmesini yayınladı. Buna göre ülke genelinde yağışlı hava hakim olacak. Yağışlar sağanak yağmur, karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde meydana gelecek. Bölge bölge ve il il hava durumu tahminini açıklayan Meteoloji 22 il için sarı alarm, 14 il için ise turuncu alarm verdi.

SAĞANAK YAĞMUR VE KAR!

Meteoroloji’den verilen bilgilere göre bugün Marmara’nın güneyi ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu’da yağışlı hava etkin olacak. Yağışların genellikle gök gütültülü sağanak yağış şeklinde gerçekleşmesi bekleniyor. Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun yüksek noktaları, Erzurum ve Edirne’de karla karışık yağmur ve kar yağışı meydana gelecek.

SEL UYARISI YAPILAN İLLER!

Meteoroloji il bazında da uyarılarda bulunarak Muğla, Giresun, Malatya, Tekirdağ, Elazığ, Adana, Erzincan, Antalya, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Konya, Rize, Artvin, Sakarya’da kuvvetli sağanak yağışlar meydana gelebileceğini duyurdu. Bu illerde hem yetkililer hem de vatandaşlar ani su baskını ve sel felaketine karşı tedbirli olmaları yönünde uyarıldı.

SICAKLIKLAR DÜŞECEK!

Sıcaklıklar konusunda da değerlendirme yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sıcaklıkların azalmaya devam edeceğini açıkladı. Türkiye’nin güney, batı ve iç kesimlerde sıcaklıkların mevsim normallerinin altına düşeceği bildirildi. Ancak diğer bölgelerde herhangi bir değişim meydana gelmeyecek.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir