Meteorolojiden Uyarı Gece Geldi! Don, Kuvvetli Kar, Şiddetli Sağanak Yağmur

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yeni hava tahmin raporu yayımlandı. Önümüzdeki günlered yurdun bazı kesimlerinde yağış beklendiğini duyuran meteoroloji oğun kar, kuvvetli yağmur ile kuvvetli rüzgar ve çığ uyarısında bulundu.METEOROLOJİDEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISIMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yayımlanan son hava tahmin raporunda, Türkiye'de haftasonunda kuzey, iç ve doğu kesimlerinin çok bulutlu, Göller Yöresi, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Karadeniz (Çorum dışında), Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik çevreleri ile Antalya’ nın doğu kesimlerinin yağışlı olacağı duyuruldu.

Meteorolojiden Uyarı Gece Geldi! Don, Kuvvetli Kar, Şiddetli Sağanak Yağmur
Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yeni hava tahmin raporu yayımlandı. Önümüzdeki günlered yurdun bazı kesimlerinde yağış beklendiğini duyuran meteoroloji oğun kar, kuvvetli yağmur ile kuvvetli rüzgar ve çığ uyarısında bulundu.

METEOROLOJİDEN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yayımlanan son hava tahmin raporunda, Türkiye'de haftasonunda kuzey, iç ve doğu kesimlerinin çok bulutlu, Göller Yöresi, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Karadeniz (Çorum dışında), Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Bilecik çevreleri ile Antalya’ nın doğu kesimlerinin yağışlı olacağı duyuruldu. Bu bölgelerin dışında kalan bölgelerde ise hava parçalı ve az bulutlu olacak.

Kar Yağışı Beklenen Şehirler

Meteoroloji Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu ile Sivas ve Yozgat çevrelerinde karla karışık ve kar yağışı beklendiğini duyurdu.

Yoğun Kar Yağışı Olabilecek Şehirler

Haftasonunda yoğun kar yağışı, kuvvetli karla karışık yağmur beklenen şehirler ise Malatya, Elazığ, Van, Hakkari, Muş ve Bitlis çevreleri olarak açıklandı.

Şiddetli ve Sağanak Yağmur Beklenen İller

Doğu Karadeniz Kıyıları, Ordu, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Siirt, Şırnak, Kayseri ve Niğde çevrelerinde ise şiddetli yağmur ve sağanak yağmur bekleniyor.

4 ŞEHRE DON VE ÇIĞ UYARISI

Hava sıcaklıklarının bazı şehirlerde çok düşeceğini ilan eden Meteoroloji Genel Müdürlüğü don uyarısında bulundu. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunuyor.

Tüm bu tahminlerin dışında önümüzdeki günlerde hava sıcaklıkları batı kesimlerde 2 ile 5 derece artacak. Yurdun geri kalan kesiminde ise hava sıcaklıkları 5 ile 12 derece birden azalacak.
Yorumlar (0)