MGM 9 ilde şiddetli sağanak yağış alarmı verdi, AFAD teyakkuza geçti! Ani sel tehlikesi olan iller hangileri?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava durumu tahmin raporu yayımlanırken pek çok ilde ani sel tehlikesi ve su baskını alarmı verildi. Peki, bugün yağış beklenen sel uyarısı yapılan iller hangileri?

MGM 9 ilde şiddetli sağanak yağış alarmı verdi, AFAD teyakkuza geçti!

Türkiye yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisi altına girerken Meteoroloji Genel Müdürlüğü pek çok ilde sağanak yağış alarmı verdi. MGM tarafından yapılan son dakika uyarısı ile sağanak yağış beklenen iller ilan edilirken AFAD ise 9 ilde ani sel tehlikesi bulunduğunu belirterek yerel yönetimleri ve vatandaşları uyardı. 

İklim değişikliğinden en çok etkilenen ülkelerin başında yer alan Türkiye Ağustos ayında sel uyarısı verdi! Yurdun büyük bir bölümünde bugünden itibaren yeniden yağışlı hava dalgası etkisi altına girerken bir bölümünde ise kavurucu sıcak uyarısı yapıldı. İşte 8 Ağustos 2022 tarihli günlük hava durumu tahmin raporu ile sağanak yağış uyarısı yapılan illerin listesi! 

8 AĞUSTOS 2022 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİN RAPORU! BUGÜN HAVA NASIL OLACAK, SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI YAPILAN İLLER HANGİLERİ?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan günlük hava durumu tahmin raporu ile sağanak yağış uyarısı yapılan iller de belli oldu. Yayımlanan günlük hava tahmini raporu ile bazı bölgelerimizde şiddetli sağanak yağış uyarısı yapılırken yağışların özellikle de öğleden sonra etkisini arttıracağı belirtildi. 

MGM 9 ilde şiddetli sağanak yağış alarmı verdi, AFAD teyakkuza geçti! Ani sel tehlikesi olan iller hangileri?

Yerel kuvvetli yağış uyarısı yapılan iller İzmir, Manisa, Muğla, Kütahya, Denizli, Bursa, Antalya, Isparta, Uşak ve Afyon olarak açıklandı. Ayrıca Tokat, Mersin, Kahramanmaraş, Osmaniye, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Iğdır ve Kars'ta bugün yoğun yağış beklenen iller arasında yer aldı.