GÜNDEM

MHP'li Semih Yalçın'dan Gelecek Partisi'nden Selçuk Özdağ'a Saldırı Açıklaması!

Saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ile kısa bir süre önce sert bir polemiğe giren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın bu saldırıdan kendisinin sorumlu tutulmasına yönelik iddialara cevap verdi.

Saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ile kısa bir süre önce sert bir polemiğe giren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın bu saldırıdan kendisinin sorumlu tutulmasına yönelik iddialara cevap verdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın dün Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yapılan saldırıya ilişkin gazeteci Nagehan Alçı’ya açıklamalarda bulundu. Kendisinin bu saldırıda fail olarak görülmesine şiddetle karşı çıkan Semih Yalçın kendisinin ilgisi olmadığını ifade etti.

SEMİH YALÇIN İDDİALARA YANIT VERDİ!

Selçuk Özdağ hakkında konuşan Semih Yalçın, “Ben Selçuk Özdağ’ı Keçiören’den tanırım. Onun geçmişini de gayet iyi bilirim. Kendisini sevmediğimi zaten gizlemem ki bunu herkes bilir. Hayatı boyunca çıkarları için hareket etmiş ve bunun için de yan yana yürüdüğü herkesi sarmış Fransız politikacı Talleyrand’a benzetiyorum Selçuk Özdağ’ı ben.” dedi.

SALDIRIYLA BENİM ALAKAM YOK!

Selçuk Özdağ’ın bir süre önce durup duruken Devlet Bahçeli’ye saldırdığını söyleyen Semih Yalçın, “Selçuk Özdağ’ın liderimiz Devlet Bahçeli’ye saldırısı açıkçası ağırıma gitti. Ben de o nedenle kendisine cevap verdim. Benim üslubum çok ağırdır bunu kabul ediyorum ama durup dururken de kimseye sataştığım görülmemiştir. Üstelik biz sözlü polemik yaptık. Bunun fiziksel saldırı ile ne alakası var? Saldırı yapacak olsam önceden böyle sözlerle yüklenip kendimi açık eder miyim? Saldırı yapacak insan sinsi davranır, kendisini göstermez. Ben mertçe tavrımı ortaya koydum. Bu saldırıyla benim herhangi bir bilgim, alakam, dahlim kesinlikle yoktur.” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Orhan Uğuroğlu’nun da Devlet Bahçeli’yi eleştirdikten sonra Selçuk Özdağ ile aynı gün saldırıya uğraması hakkında düşüncesini Nagehan Alçı’ya açıklayan Semih Yalçın, “Selçuk Özdağ’ı eski tanıdığımı söyledim ama Orhan Uğuroğlu’nu hiç tanımıyorum. Hayatımda telefonda dahi konuşmuşluğum yoktur. Kendisi benim gözümda saygın bir gazeteci değildir. Ancak saldırıya uğradığından bile haberim yoktu.” şeklinde konuştu.

BİZİM SİLAHIMIZ DİLİMİZ VE KALEMİMİZ!

Selçuk Özdağ’a ve Orhan Uğuroğlu’na yapılan saldırıyı doğru bulmadığını söyleyen Semih Yalçın, “Bu hareketin delisi çoktur, onlara talimat filan vermezsiniz zaten sizi dinlemezler. Biz saldırı, şiddet içerisinden gelmiş bir siyasi partinin yöneticileriyiz. Şiddet kesinlikle bizim tavsip edebileceğimiz bir yöntem değil. Bu saldırının arkasında ben yokum aksine karşısındayız. Bizim tarzımız bu değil. Biz siyasi polemiğe gireriz, olmazsa gider mahkemede hakkımızı ararız. Bizim silahımız kalemdir, dildir. 6 milyon oy almış bir lidere haksızca saldırana da en ağır sözlerle cevabını veririm. Bundan da çekinmedik, çekinmeyiz.” dedi.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir