GÜNDEM

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Kritik Açıklama! Okullar Ne Zaman Yeniden Açılacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların yeniden açılmasına yönelik öğrencilere mesaj gönderdi. Öğrencilere seslenen Bakan Ziya Selçuk tüm öğrencileri 15 Şubat'tan itibaren okullara çağırmak ve orada görmek istediklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların yeniden açılmasına yönelik öğrencilere mesaj gönderdi. Öğrencilere seslenen Bakan Ziya Selçuk tüm öğrencileri 15 Şubat'tan itibaren okullara çağırmak ve orada görmek istediklerini söyledi.

Koronavirüs salgını nedeniyle okullarda yüz yüze eğitimin yapılamaması üzerine okulların ne zaman açılacağına dair büyük bir merak yaşanmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu konu çok kritik bir açıklama yaptı.

TÜRKİYE’NİN EĞİTİM BAŞARILARI MEMNUN ETTİ!

Türkiye’nin Uluslararası eğitim başarı sıralamasında yerinin yükseldiğini söyleyen Bakan Selçuk, “Türkiye 1999 yılından beri PISA ve TIMSS araştırmalarında yer alıyor. TIMSS 2019 uygulamasına dördüncü sınıf seviyesinde 58, sekizinci sınıf seviyesinde 39 ülke katıldı. TIMSS 2019 uygulamasında Türkiye bugüne kadar aldığı en yüksek dereceyi aldı. Ayrıca performans iyileşmesi Türkiye’nin tüm bölgelerine yayıldı.” dedi.

Eğitim alanında gelen başarıların sadece kendi dönemi ile alakalı olmadığını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Eğitim öyle bir anda değiştirip sonuç alabileceğiniz bir alan değil. Dolayısıyla bu başarıda bizden önceki bakanlarımız Sayın Nabi Avcı ve Sayın İsmet Yılmaz’ın katkısı var. Bu araştırmalar eğitim sistemlerinin MR’ını çeker. Eğitimdeki kalite artışımızın bağımsız Uluslararası araştırmalarla tescillenmesi bundan dolayı bizim için çok kıymetli. Bu başarıda emeği olan ülkemizin güzel çocuklarına, öğretmenlerimize ve Milli Eğitim camiasına yürekten teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

OKULLAR 15 ŞUBAT’TA AÇILACAK MI?

En çok merak edilen konu olan okulların yeniden açılmasına dair de konuşan Bakan Selçuk, “Öğrencilerimize bir mesaj vermek istiyorum. 15 Şubat’tan itibaren onları okullarımıza çağırmak ve orada görmek istiyoruz. Baharı hep beraber okullarımızda karşılamak niyetindeyiz. Alınacak kararlar ile bunu sağlamayı amaçlıyoruz. İlerleyen günlerde okulların açılmasına dair olumlu gelişmeler olacağını umut ediyorum.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir