Milli Eğitim Bakanı'ndan Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması: Okullar Kapanacak Mı?

Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son dakika açıklaması gerçekleştirerek merak edilen soruları yanıtladı. Yüz yüze eğitim devam edecek mi, okullar kapanacak mı, lise sınavları yapılacak mı, sınavlar iptal mi, ilkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim mi olacak?

Milli Eğitim Bakanı'ndan Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması: Okullar Kapanacak Mı?
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 40 bin sınırını aşan vaka sayısı sonrası yeniden gündeme gelen okulların kapatılıp kapatılmayacağı sorusuna yanıt verdi.

YÜZ YÜZE EĞİTİM DEVAM EDECEK Mİ, OKULLAR KAPATILACAK MI?

Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları ve Ziya Öğretmen Bizim Okulda etkinlikleri kapsamında bugün Düzce'de yer alan bir okulu ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk her zaman için önceliğin yüz yüze eğitim olduğunu belirterek "Salgın şartlarına rağmen okulları açık tutmak istesek de diğer ülkelerde daha fazla kapalı olduğunu görüyoruz.

Sağlık daha öncelikli. Okullarla ilgili takibimiz sürecek. Anlık olarak istatistikleri izliyoruz. Değerlendirmelerimiz daimi olarak sürüyor. Ortaya çıkan sayısal verileri kamuoyu ile paylaşacağız" diyerek anlık olarak okullardan gelen verileri takip ettiklerini söyledi.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK, 2021 TATİL TAKVİMİ NASIL İŞLEYECEK?

Konu hakkında yapılan son açıklamaya göre 2021 takvimi ile geride kalan süreç şu şekilde işleyecek;

6 Haziran 2021 Liselere Geçiş Sınavı

26 Haziran 2021 Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT)

2 Temmuz 2021 Okulların Kapanacağı Tarih

2 Temmuz ve 31 Ağustos tarihleri arasında Gönüllü Okul uygulaması başlayacak. Yani yaz döneminde isteyen veliler çocuklarını yaz döneminde telafi eğitimi almak üzere okullara gönderebilecek.

Okullarda yüz yüze eğitim 31 Ağustos tarihinde başlamış 16-20 Kasım tarihleri arasında ise birinci dönem ara tatili uygulamasına geçiş yapılmıştı. 25 Ocak - 12 Şubat tarihleri arasında ise Nisan ayındaki ara tatil süresi de eklenerek sömestr tatili yapılmış, 2 Mart tarihinde tekrar yüz yüze eğitim süreci belirli koşullar altında uygulamaya alınmıştı.
Yorumlar (0)