Milli Eğitim Bakanlığı'na 5 bin personel alımı yapacak!

Milli Eğitim Bakanlığı'na 5 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu. Detaylar vatandaşlar tarafından oldukça merak edildi. Duyuruyu Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı'na 5 bin personel alımı yapacak!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Bakanlık bünyesinde çalışmak üzere 5 bin kişinin alınacağını duyurdu. Bakanlık bünyesinde 5 bin sözleşmeli personel istihdam edileceğini belirten Özer, öncelikli olarak afet bölgesindeki illerde görevlendirme yapılacağını vurguladı.

Pek çok kişi yayımlanan ilanlara göz atmaya devam ederken Bakan Mahmut Özer sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile yüzleri güldürecek haberi verdi. 5 bin kişilik istihdam sağlanacağını duyuran Özer Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Teşkilatı'nda görevlendirilmek üzere 250 büro personeli ve 4 avukat alınacağını duyurdu. 

Milli Eğitim Bakanlığı'na 5 bin personel alımı yapacak!

Taşra Teşkilatı'nda ise; 4 bin büro personeli, 100 mühendis, 125 diyetisyen, 500 hemşire ve 21 avukat istihdam edileceği duyurusu yapıldı. Alımların ne zaman başlayacağına dair detaylar geldiğinde anında haberdar olmak için emlak365.com haber sitesi bildirimlerini açmayı unutmayınız. 

SONRAKİ HABER