Mustafa Aluç kimdir, kaç yaşında, neden istifa etti? MHP'de ilk kırılma

Mustafa Aluç kimdir, kaç yaşında, neden istifa etti? MHP'de ilk kırılma
Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifa haberi basında geniş yer buldu. MHP Malatya Pütürge İlçe Başkanı Mustafa Aluç, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Mustafa aluç neden istifa etti?İşte ayrıntıla

MHP Malatya İl Teşkilatından gelen istifa haberi gündeme bomba gibi düştü. Son seçimlerde belediye başkanlığı yüzde 60'a yakın oy ile Cumhur İttifakı tarafından kazanılan ilçelerden biri olan Pütürge'de, MHP İlçe Başkanı Mustafa Aluç görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Mustafa Aluç neden istifa etti?

MHP Pütürge İlçe Başkanı Mustafa Aluç, partisinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile duyurdu. Aluç, 2018 yılından beri yürüttüğü Pütürge ilçesi MHP İlçe Başkanlığı görevini bugün itibarıyla bıraktığını, görevinin başında iken aynı şevk ve heyecanla tüm yol arkadaşlarımla beraber görev yapmaktan gurur ve onur duyduğunu ifade etti.

Aluç, Malatya İl Teşkilatı ile bugünden sonra uyum içerisinde çalışma imkanının ve ortamının kalmadığını düşündüğünden dolayı, 2 dönemdir yürüttüğü Milliyetçi Hareket Partisi Pütürge İlçe Başkanlığı görevinden, Malatya MHP İl Başkanlığı ile düştüğü fikir ayrılığı sebebi ile kendi isteği ile istifa ettiğini açıkladı.

Mustafa Aluç kimdir, kaç yaşında, neden istifa etti? MHP'de ilk kırılma

Mustafa Aluç kimdir?

Mustafa Aluç, MHP Pütürge İlçe Başkanı olarak iki dönemdir görev yapmaktadır. Mustafa Aluç ile ilgili internette fazla bir bilgi bulunmazken, Aluç'un Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Teşkilatı ile yaşadığı fikir ayrılıkları nedeniyle görevinden istifa ettiği biliniyor. Mustafa Aluç, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile istifasını duyururken, istifasının altında yatan nedenleri daha sonra açıklayacağını ifade etti.