Nazmi Arıkan cinayetinde şok gelişme! Kulüp başkanı gözaltına alındı, 'bana da yapmışlardı' dedi!

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kurucusu Nazmi Arıkan cinayetinde sıcak gelişme! Kulüp başkanı gözaltına alındı. Cinayet sabahı canlı yayın yapmış.

Türkiye'nin konuştuğu cinayette şok gelişme! Kulüp başkanı...

Çanakkale’de kendine ait hayvan çiftliğinde bıçaklı saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kurucusu Nazmi Arıkan cinayetindeki sır perdesi aralanıyor. Tüm eğitim camiasını yasa boğan cinayet sonrasında yeni bir şüpheli ortaya çıktı.

Sakin bir hayat yaşamak için birkaç yıl önce tüm işlerini oğlu Kurtuluş Arıkan’a devretmişti. 5 yıl önce ise 500 dönümlük arazisi üzerine büyük ve küçükbaş hayvan çiftliği kurarak burada yaşamaya başlamıştı. Çiftliğin içerisine müstakil bir ev de yaptıran Arıkan, bir yıl önce yanında çalışmaya başlayan şoförü Şerif Eker ile birlikte bayramdan bir gün önce çiftliğe geldi.

Normal bir gün geçirerek odalarına çekilen iki isimden bir daha haber alamayan kahya, çiftlik evinin kapısını açınca salonda korkunç manzara ile karşılaştı. Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker'i, defalarca bıçaklanmış şekilde buldu.

Nazmi Arıkan cinayetinde şok gelişme! Kulüp başkanı gözaltına alındı, 'bana da yapmışlardı' dedi!

Tokatspor başkanı gözaltına alındı!

Olay yerine gelen jandarma olay yeri inceleme ve sağlık ekipleri, Arıkan’ın vücudunda 62, Eker vücudunda ise 38 bıçak darbesi tespit etti. Olayla ilgili Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatırken, kamera incelemelerine bir kişinin takıldığı ve o kişinin otobüsle şehre ve köye geldiği belirlendi.

Araştırmalarda o kişinin Tokatspor kulübü başkanı ve eğitim kurumları sahibi Ufuk Akçekaya olduğu öğrenildi. Arıkan ile arasında alacak verecek davası olduğu ve cinayetin ardından da taksi ve otobüs kullanarak başka bir yere geçtiği tespit edildi.

Nazmi Arıkan cinayetinde şok gelişme! Kulüp başkanı gözaltına alındı, 'bana da yapmışlardı' dedi! - Resim : 2

Ufuk Akçekaya, polis ekiplerinin çalışması ile yakalanırken olaya ilişkin ayrıntılar da ortaya çıktı. Akçekaya’nın olay sabahı sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Ayrıca yıllar önce kendisinin de bıçaklı saldırıya uğradığını ve bunu yapan kişinin Nazmi Arıkan olduğunu iddia etti.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.