Normalleşme Kapsamında PTT Kargo Cumartesi Teslimat Yapacak Mı?

Mart ayının ilk haftasonunda normalleşme süreci uygulamaları olacak. Vatandaşlar yaşadıkları illerin vaka oranlarına göre sokağa çıkabilecekler.

Normalleşme Kapsamında PTT Kargo Cumartesi Teslimat Yapacak Mı?
Mart ayının ilk haftasonunda normalleşme süreci uygulamaları olacak. Vatandaşlar yaşadıkları illerin vaka oranlarına göre sokağa çıkabilecekler. Kurumlar ve işletmeler de sokağa çıkma yasağı uygulamaları kapsamında çalışacaklar.

PTT KARGO CUMARTESİ GÜNÜ ÇALIŞACAK MI?

Sokağa çıkma yasağı kapsamında merak edilen konulardan birisi de kargo firmalarının çalışma saatleri. Özel kargo şirketleri haftasonu cumartesi günü belli bir saate kadar açık olacaklar. Bunun dışında kalan PTT kargo ise cumartesi günleri açık olmayacak. Bilindiği üzere PTT şubeleri sadece haftaiçi çalışıyor. Pazartesi'den Cuma'ya açık olan PTT şubeleri Cumartesi ve Pazar günleri kapalı. Haftasonu Cumartesi ve Pazar günü PTT şubelerinin kapalı olması nedeniyle kargolar evlere teslim edilmeyecek. Müşteriler kargolarının teslim edilmesi için Pazartesi gününü bekleyecekler.

GENEL MERKEZ VE DAĞITIM MERKEZLERİ AÇIK

PTT kargo ile teslimat bekleyen acil bir durum söz konusu ise genel merkez veya dağıtım merkezlerine gidebilirler. PTT Genel Müdürlükleri ve PTT Dağıtım Merkezleri cumartesi günü çalışırlar. Kişilerin bekledikleri kargolar genel merkez veya dağıtım merkezinde ise cumartesi günü kendileri oraya giderek alabilirler. Ancak bu merkezlerden de her türlü kargo teslimatı yapılmamakta.

PTT kargoda kişilere özel ehliyet, kimlik veya pasaport gibi özel belgeler var ise bu tür teslimatlar doğrudan eve yapılır. Dağıtım merkezinden veya genel müdürlüklerden bu kargolar teslim edilmeyebilir. Haftasonu dağıtım merkezlerine gitmeyi düşünenler için ise mesai saatleri sabah 08.30 akşam 17.00'dir.
Yorumlar (0)