GÜNDEM

ÖSYM'den Son Dakika Duyurusu! Tarım Ve Orman Bakanlığı Memur Alımı Yapıyor!

ÖSYM'den son dakika açıklaması yapılarak KPSS tercih kılavuzunun yayımlandığı duyuruldu. Buna göre Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine KPSS 2020/7 ile memur alımı yapılacak.

ÖSYM'den son dakika açıklaması yapılarak KPSS tercih kılavuzunun yayımlandığı duyuruldu. Buna göre Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine KPSS 2020/7 ile memur alımı yapılacak.

Kamu personeli olmak için bekleyenlere müjdeli haberi ÖSYM duyurdu. Yayımlanan tercih kılavuzuna göre Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı yapılacak.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI MEMUR ALIMI!

ÖSYM tarafından 2020/7 tercih kılavuzu yayımlandı. Sürpriz bir şekilde yayımlanan kılavuzun başlığı “Tarım ve Orman bakanlığının KPSS-2020/7 Tercih Kılavuzunda Yer Alan Sözleşmeli Pozisyonlarında Yeniden Yerleştirme Yapılması” biçiminde duyuruldu. Bu kılavuzda geçen yıl yapılan alımlarda başvurusu geçersiz oldupğuna karar verilenlerin yerine atama yapılacağı bildirildi.

DANIŞTAY YÜRÜTMEYİ DURDURMUŞTU!

Kılavuzda yer alan açıklamaya göre Danıştay 2. Dairesi’nin kararıyla Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın geçici 19. maddesinin yürütmesinin durdurulduğu belirtildi. Bu karar gereği 15-28 Mayıs 2020 tarihlerinde kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapıyor olmalarından dolayı tercih yapamayan adaylar 21 Ocak 2021 ile 27 Ocak 2021 tarihleri arasonda tercih yapabilecekler.

2018 KPSS’YE GİRENLER TERCİH YAPABİLECEK!

Yapılacak olan tercih işlemleri KPSS 2020/7 tercih kılavuzunda açıklanan esaslara göre gerçekleştirilecek. Tarım ve Orman Bakanlığı memur alımı tercihi yapmak isteyenlerden 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmaları şartı aranacak. Yapılan bilgilendirmeye göre kılavuzda ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunlarının başvurabilecekleri kadrolar yer alıyor.

Tercih işlemlerinin tamamlanmasının ardından ataması yapılacak olan memurların işe yerleştirilmeleri ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme sistemi ile gerçekleştirilecek.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir