Otoyollarda hız sınırı kaç oldu, ne zaman başlayacak? Hangi yolda ne kadar hız sınırı uygulanacak?

Otoyollarda hız sınırı kaç oldu, ne zaman başlayacak? Hangi yolda ne kadar hız sınırı uygulanacak?
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, otoyollarda hız limitinin artırılacağını duyurdu. Peki hangi yolda ne kadar hız sınırı uygulanacak, ne zaman başlıyor? İşte yanıtı.

TGRT Haber canlı yayınına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son dönemde gündemde yer alan konular hakkında değerlendirme yaparak sürmekte olan çalışmalar hakkında konuştu. Otoyollarda hız limiti ile ilgili önemli bir açıklama yapan Bakan Soylu, Türkiye'nin yollarının artık eskisi gibi olmadığının altını çizerek otoyollar ile ilgili tarihi bir değişikliğe gidildiğini söyledi.

Otoyollarda hız limiti kaç oldu?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, otoyollarda hız sınırında yapılan yeni düzenlemeyi canlı yayında duyurdu. Bakan Soylu'nun açıklamalarına göre, otoyollarda hız sınırı 1 Temmuz itibariyle artırılacak.

Bu açıklamaların ardından hız sınırının kaç olduğu merak konusu olurken bununla ilgili açıklama da gecikmedi. Daha önce yaptığı açıklamada 120 kilometre olan hız limitinin 20 kilometre daha artırılmasına yönelik çalışmalar yaptıklarını söyleyen Soylu, 3 otoyolda hız limitinin 140 km'ye çıkarıldığını açıkladı.

Hız limiti hangi otoyollarda artırıldı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun konu hakkındaki açıklamaları doğrultusunda 3 otoyolda hız limitinin artırılacağı belirtilirken, Kuzey Marmara, İstanbul - İzmir ve Ankara - Niğde otoyolunda üst sınırın saatte 140 km'ye çıkarılacağını duyurdu.

Bakan Soylu, standartların ilgili yollarda hız limiti artırımının karşılanabileceğini belirterek 120 km ve otobanlarda 132 km olan hızların artırılacağını ifade etti.

Öte yandan 2020 ve 2021 bayramlarının salgın dönemine denk geldiğini ve bu nedenle yollarda fazla yoğunluk olmadığını söyleyerek, bu bayram yoğunluğun fazla ancak kazaların çok ciddi oranda azaldığını belirtti.

Emlak365.com