GÜNDEM

Pandemi Destek Programıyla 1500 TL Karşılıksız Para Verilecek Mesajındaki Linke Tıkladı Bankadaki Tüm Parası Gitti! İşte Dolandırıcıların Yeni Yöntemi!

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde bir vatandaş telefonuna sosyal medya üzerinden gelen, Pandemi Destek Programıyla 1500 TL Karşılıksız Para Verilecek Mesajındaki linke tıklayınca bankadaki tüm parasını dolandırıcılara kaptırdı.

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde bir vatandaş telefonuna sosyal medya üzerinden gelen, Pandemi Destek Programıyla 1500 TL Karşılıksız Para Verilecek Mesajındaki linke tıklayınca bankadaki tüm parasını dolandırıcılara kaptırdı.

Türkiye’de vatandaşların elektronik ortamda dolandırıcıların tuzağına düşmesi şeklinde gerçekleşen olaylar devam ediyor. Dolandırıcıların son kurbanı ise Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yaşayan Ş.Ö. oldu.

CEP TELEFONUNA GELEN LİNKİ TIKLAYINCA BANKA HESAPLARINI BOŞALTTILAR!

1 çocuk annesi olduğu öğrenilen Ş.Ö.’nün cep telefonuna sosyal medya üzerinden bir mesaj geldi. Bu mesajı arkadaşlarından birisinin gönderdiğini düşünen Ş.Ö. mesajda bulunan linke tıkladı. Bu dakikadan itibaren de dolandırıcılar Ş.Ö.’nün banka hesaplarında bulunan paraları boşaltmaya başladılar.

HESAPTA 36 TL BIRAKMIŞLAR!

Banka hesaplarında toplam 9 Bin TL bulunan Ş.Ö.’nün kısa sürede içerisinde çeşitli harcamalarla 36 TL’si kaldı. Dolandırıcılara 8.664 TL’sini kaptıran Ş.Ö. neye uğradığını şaşırdı. Ne yapacağını bilemeyen talihsiz kadın, “Kız arkadaşımın sosyal medya hesabını ele geçirmişler. Bundan benim haberim yoktu. O hesaptan bana mesaj göndererek tüm parama el koydular. Hakkım haram olsun. Çocuğumun eğitimi için biriktirdiğim parayı çaldılar.” dedi.

PANDEMİ DESTEK ÖDEMESİ İLE KANDIRDILAR!

Gelen mesajla alakalı bilgi d everen Ş.Ö., “Gelen mesajda pandemi destek programıyla linke tıklayanlara 1500 TL karşılıksız para verileceği yazıyordu. Bende arkadaşımdan geldiği için güvenerek linke tıkladım ve başvuru işlemini yaptım. Birkaç gün sonra banka hesabıma bakınca dolandırıldığımı anladım.” ifadelerini kullandı.

BANKAYA BAŞVURDU SONUÇ ALAMADI!

Dolandırıldığını anlayınca banka ile iletişime geçtiğini söyleyen Ş.Ö., “Bankaya başvurarak kendi hesabımın ve paranın yattığı hesabın bloke edilmesini istedim. Ancak banka bana bu konuda yardımcı olmadı. Yeniden bankaya başvuru yapacağım. Ne sonuç alırım bilmiyorum. Başkaları da benim düştüğüm bu tuzağa düşmesinler.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir