Prof. Dr. Alpay Azap Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyeliğinden İstifa Etti!

Türkiye'nin koronavirüs ile mücadelesine yön veren kurumların başında gelen Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu'ndan istifa açıklaması geldi. Pro. Dr. Alpay Azap, Bilim Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. 

Prof. Dr. Alpay Azap Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyeliğinden İstifa Etti!

Türkiye'de koronavirüs salgını büyük bir sorun olmaya devam ederken sürecin en başından itibaren tavsiye kararları ile hükümeti yönlendiren Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu hakkında önemli kararlar alınmaya başlandı. 

BİLİM KURULU ÜYESİ İSTİFA ETTİ

Bilim Kurulu Üyesi olarak koronavirüs ile mücadele kapsamında sık sık televizyonlara çıkarak vatandaşları bilgilendiren Prof. Dr. Alpay Azap'tan istifa haberi geldi. Alpay Azap bir açıklama yaparak Bilim Kurulu üyelğinden istifa ettiğini duyurdu. 

Bilim Kurulu'nun toplantılarına uzun bir süredir iştirak etmediğini söyleyen Alpay Azap ayrıca Bilim Kurulu'nun yazışma grubundan da ayrıldı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü öğretim üyesi olan Prof. Dr. Alpay Azap istifası hakkında, “Bilim Kurulu üyeliğinden istifa ettiğim doğrudur. Faydalı olmadığımı düşündüm. İkinci dalganın yükselmeinin ardından hastaneden kafamızı çıkaramadık. Artık enerjimi hastalarıma, bilimsel araştırmalarıma ve dernek çalışmalarına vermek istiyorum.” dedi.

ENERJİMİ HASTALARIMA VERECEĞİM

Bilim Kurulu Üyeliği görevinden istifa eden Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Alpay Azap, “Ekim ayından itibaren Bilim Kurulu toplantılarına katılmıyorum. Orada faydalı olmadığım kanaatine vardım. Zaten çok yoğun çalışıyoruz. Sınırlı bir enerjimiz kalıyor. Ben basından da uzak durarak tüm enerjimi hastalarıma ve bilimsel araştırmalarıma vermek istiyorum. Bu gerçekten çok iyi olacaktır.” ifadelerini kullandı. 

İstifa kararının yeni olmadığını söyleyen  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, “Aslında istifa durumum yeni bir gelişme değil. Beni yayınlarına davet eden basın mensuplarına durumu defalarca izah ettim ama sanırım haber değeri görmediler ve bunu duyurmadılar. Yavuz Oğhan program için arayınca ona da söyşedim ve ardndan haberler yayınlanmaya başlandı.” dedi.

Yorumlar (0)