Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Son Dakika Açıklaması: 100 Binde Haftalık Vaka Sayısı En Çok Düşen ve Artan İller

Koranavirüs salgını ile mücadele tüm hızı ile devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile 100 binde haftalık vaka sayısı en çok düşen ve artan illeri açıkladı. Koranavirüs vaka sayısı en çok düşen iller ve artan iller hangileri, son durum ne?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Son Dakika Açıklaması: 100 Binde Haftalık Vaka Sayısı En Çok Düşen ve Artan İller
13 Nisan 2021 tarihi itibari ile Türkiye kısmi kısıtlama dönemine geçiş yapmış, Türkiye genelinde hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulaması, hafta içi kısıtlama saatlerinin erkene çekilmesi, lokanta ve kafelerin kapatılması gibi yeni kısıtlama kararları uygulamaya alınmıştı.

Alınan tüm tedbirlere ve açıklanan yeni kısıtlama kararlarına rağmen ne yazık ki vaka sayıları halen yüksek seviyelerde bulunurken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile vaka sayısı en çok artan ve azalan illeri açıkladı.

10-16 NİSAN 2021 HAFTASI HAFTALIK 100 BİNDE VAKA SAYISI EN ÇOK ARTAN İLLER HANGİLERİ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama ile "100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan illerimiz Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat ve Yalova. Azalan illerimiz ise Kırklareli, Kilis, Samsun, Osmaniye ve Adıyaman. Vaka sayısı artış hızı azaldı. Vaka sayıları da tedbirlerle birlikte azalacak" diyerek vaka sayısı en çok artan ve azalan illeri duyurdu.

 100 bin de  vaka sayısı en çok artan iller Düzce, Çanakkale, Zonguldak, Yozgat, Yalova, Kocaeli, Tekirdağ, Erzincan, Erzurum ve Karabük olarak sıralandı.

100 BİNDE VAKA SAYISI AZALAN İLLER HANGİLERİ?

10 Nisan 2021 tarihi itibari ile başlayan ve 16 Nisan 2021 tarihi itibari ile sona eren haftada vaka sayısı en çok azalan iller de belirlendi.Bakan Koca tarafından açıklanan verilere göre vaka sayısı azalan iller Kırklareli, Kilis, Samsun, Osmaniye, Adıyaman ve Çankırı olarak sıralandı.
Yorumlar (0)