Saldırıya Uğrayan Selçuk Özdağ'dan Bakan Soylu'ya Tepki: "15 Temmuz'da Darbecilere Karşı Birlikte Direnmiştik!"

Evinin önünde saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, kendisine yapılan saldırı hakkında “tepkisel” açıklaması yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu ifadesini eleştirdi.

Evinin önünde saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, kendisine yapılan saldırı hakkında “tepkisel” açıklaması yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu ifadesini eleştirdi.

Türk siyasetinde şiddet tartışmaları sürüyor. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yapılan saldırının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamaları tepkiyle karşılandı.

SELÇUK ÖZDAĞ AÇIKLAMA YAPTI!

Saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ bir açıklama yaparak, “Siyaset şiddeti önlemek ve ülke sorunlarını konuşarak çözmek için vardır. Siyasetçilerin tek silahları da sözleridir. Söz susturulursa şiddet tırmanarak yerini kavgaya bırakır. Bir yerde siyasetçiler ve gazeteciler susturulmaya çalışılıyorsa orada sözün bir ehemmiyeti kalmamış ve kavga başlamış demektir. Türkiye bu suni kavgalardan çok çekti. Seçmeni tutabilmek için toplumu birbirine kırdıran politikalar uygulandı. Eğer şiddet varsa bundan o ülkeyi yönetenlerin büyük sorumluluğu vardır.” dedi.

BAKAN SOYLU’YA TEPKİ!

Açıklamalarını sürdüren Selçuk Özdağ, “Ben evimin önünde saldırıya uğradım. Bunun savunulacak veya meşrulaştırılacak bir tarafı yoktur. Ben siyaset yaparken tek silahım olan sözü kullandığım için saldırı hedefi oldum. U tip olayların olmaması olay sonrasında ilgili ve yetkili olan kişilerin tutumlarına bağlıdır. Birçok siyasetçi gerek telefonla arayarak gerekse de gelerek üzüntülerini ifade ettiler. Ancak daha zanlıların dahi ifadesi alınmadan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olayı “tepkisel” olarak ifade etmesi tam bir skandaldır.” ifadelerini kullandı.

SOYLU İLE 15 TEMMUZ’A KARŞI DİRENDİK!

Bakan Süleyman Soylu ile ortak bir geçmişleri olduğunu söyleyen Selçuk Özdağ, “Biz Sayın Soylu ile uzun yıllar Ak Parti’de görev yaptık. 15 Temmuz’da darbecilere karşı beraber direndik. Ancak bu kullandığı ifade olayı örgütsel bağlamdan çıkartıp arka planının görünmesini engelleyecek bir sözdü. İşte saldırganlar bu tür yaklaşımdan cesaret alıyorlar. Gönül isterdi ki bir İçişleri Bakanı ülkesinde bir siyasetçiye saldırı düzenlendiğinde en sert tepkiyi versin ama Sayın Soylu bunun tam tersini yaptı.” şeklinde konuştu.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir