Sarı, Turuncu, Kırmızı İller! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sokağa Çıkma Yasağı, Ek Kısıtlama Uyarısı

Yaklaşık 3 saat süren Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından alınan kararlar açıklandı.

Sarı, Turuncu, Kırmızı İller! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sokağa Çıkma Yasağı, Ek Kısıtlama Uyarısı
Yaklaşık 3 saat süren Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından alınan kararlar açıklandı. Vatandaşların özellikle normalleşme sürecinin ilk etabının tamamlanmasının ardından yeni yasaklar olacak mı beklentisine ilişkin resmi kararlar açıklandı.

ŞEHİRLERE YENİDEN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI, EK KISITLAMA OLACAK MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından kapsamlı bir konuşma gerçekleştirdi. Alınan kararların tüm detaylarına ilişkin bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şehirlerin son durumu hakkında konuştu. Konuşmasının ilk bölümünde yeni normalleşme sürecinin başlamasının ardından vatandaşların biraz daha dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı.

Normalleşme sürecinin ardından oluşan vaka sayılarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni vaka sayısı ile ağır hasta ve vefat sayılarını belli bir rakamın altına düşürülmesi gerektiğini ifade etti.

İlleri Risk Gruplarına Göre Sınıflandırmıştık

Normalleşme kapsamında illerin risk durumlarına göre sınıflandırıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vaka sayılarına göre sınıflandırmaların değişebileceğini ifade etti. Bu kapsamda illerin vaka oranlarının yakından takip edileceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan her ilin kendi kaderini kendisinin belirleyeceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca ilk normalleşme ile birlikte vatandaşların önlemleri elden bırakmamaları gerektiğini söyledi..Aşılama çalışmaları hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşılamanın en önemli mücadele yöntemlerinden biri olduğunu söyledi. Aşılamanın etkilerinin sınırlı olarak hissedildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan yasaklar konusuna geldi.

Yeni Yasaklar Gelebilir Uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan şehirlere yeni yasakların olup olmayacağına ilişkin alınan karara dair "Şehirlerimizdeki mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme ve gelişmeleri yakın takip etme kararı aldık. İnşallah bundan sonra daha bilinçli davranarak bu meselenin üstesinden geleceğiz." dedi ve tedbirlere uymamız halinde yeniden kısıtlamaların gelmesinin kaçınılmaz olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum, uyarısında bulundu.
Yorumlar (0)