Son Anket Araştırmasında Deva Partisi Sürprizi! 3 Parti Barajı Geçiyor

Ekonomik meselelerin gündemde yer aldığı dönemde partilerin oy oranlarına ilişkin yapılan yeni bir araştırma sonuçları paylaşıldı. Gezici Araştırma Şirketi tarafından yapılan araştırmada sadece 3 parti barajın üzerinde kalıyor.

Son Anket Araştırmasında Deva Partisi Sürprizi! 3 Parti Barajı Geçiyor

Siyasi gündemin bir dönem gündeminde yer alan erken seçim konusuna dair son nokta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından koyulmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan erken seçim olacak, iddiaları üzerinde seçimlerin 2023 yılında yapılağını duyurmuştu. 

Erken seçim konusunun sıkça konuşulduğu dönemlerde de partilerin oy oranlarına ilişkin araştırmalarda arttı. Bu kapsamda gerçekleştirilen son araştırmalardan bir tanesi de Gezici Araştırma Şirketi tarafından yapıldı.

AK PARTİ, CHP VE HDP BARAJ ÜZERİNDE GÖZÜYOR

Gezici Araştırma Şirketi tarafından CHP'ye sunulan anket sonuçlarına göre sadece 3 parti baraj üzerinde kalıyor. 

Anket sonuçlarına göre listenin zirvesinde yüzde 36.6'lik kısmı AK Parti bulunuyor. CHP'nin oy oranı ise yüzde 26.2 olarak açıklandı. Baraj üzerinde kalacağı öngörülen son parti olan HDP'nin oy oranı ise 10.2 olarak açıklandı. 

Anket araştırmasında İYİ Parti'nin oy oranının yüzde 9.6, MHP'nin oyunun yüzde 8.8, Deva Partisinin ise yüzde 6.6 oy alacağı tahmin edildi. 

Anket araştırmasında ayrıca erken seçim olmalı mı, olmamalı mı? sorusu da katılımcılara soruldu. Ankete katılanların yüzde 41,6’sı erken seçim isterken, yüzde 41’i ise erken seçime gidilmemesi gerektiğini söylüyor 

Emlak365.com

Yorumlar (5)
Ali Aydınlı 2 ay önce
mhp %-3-4 dogrusu bu iyi parti % 17-18
Kskli 2 ay önce
Hadi geçti diyelim 10 part nasil ülke yönetecek. Daha önce koalisyon denedik hep battik. Boşa hikayeler AKP MHP- CHP HDP gerisi milletin kagasini bulandirip is çevirmeye çalışanlar.
Bir dost 2 ay önce
Bu anketle kendinizi kandirirsiniz,Kararsizlari bari doğru dagitsaydiniz :)
Kskli 2 ay önce
Kemal Kilictaroglu 75 yaşına geldi RTE den 8 yaş ihtiyar önce bir ADAM bulsun partide sonra % 1 % 2 lik partileri seçimleri düşünsün.
Sercan ülkü 2 gün önce
Her derde deva