Son Anket Sonuçları Açıklandı: Bugün Erken Seçim Olsa Hangi Parti Ne Kadar Oy Alır, Cumhurbaşkanı Seçimi Olsa Hangi Aday Kazanır?

Türkiye'de siyaset gündemi erken seçim tartışmaları ile sarsılmaya devam ederken ekonomide yaşanan dalgalanma nedeni ile muhalefetin erken seçim talebi gündeme bomba gibi düşmüştü.

Son Anket Sonuçları Açıklandı: Bugün Erken Seçim Olsa Hangi Parti Ne Kadar Oy Alır, Cumhurbaşkanı Seçimi Olsa Hangi Aday Kazanır?

Türkiye'de siyaset gündemi erken seçim tartışmaları ile sarsılmaya devam ederken ekonomide yaşanan dalgalanma nedeni ile muhalefetin erken seçim talebi gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu süreçte açıklanan anket sonuçları da yakından takip ediliyor. Peki, bugün erken seçim olsa kim kazanır, bu pazar seçim olsa hangi parti ne kadar oy alır, Cumhurbaşkanı seçimi olsa hangi aday kazanır, adayların oy oranı yüzde kaç?

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz Kasım ayının son anket sonuçları için gerçekleştirmiş olduğu saha çalışmasını yayımladı. BUGÜN CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ OLSA KİM KAZANIR 2020?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranı son yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmelerden sonra merak konusu olurken Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz Kasım ayında son gerçekleştirmiş oldukları araştırma verilerini kamuoyu ile paylaştı. Açıklanan anket sonuçlarının verilerine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısında aday gösterilmesi durumunda alınabilecek muhtemel oy oranları şu şekilde sıralandı;İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu aday olursa kazanır diyenlerin oy oranı yüzde 44.3, kaybeder diyenlerin oy oranı ise yüzde 40.3Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın aday olursa kazanır diyenlerin oy oranı yüzde 43, kaybeder diyenlerin oy oranı ise yüzde 46.5İYİ Parti lideri Meral Akşener'in aday olursa kazanır diyenlerin oy oranı yüzde 42.1, kaybeder diyenlerin oy oranı ise yüzde 45.6 DEVA Partisi Başkanı Ali Babacan'ın aday olursa kazanır diyenlerin oy oranı yüzde 39.9, kaybeder diyenlerin oy oranı ise yüzde 48.9 oldu. BUGÜN ERKEN SEÇİM OLSA HANGİ PARTİ NE KADAR OY ALIR?67 ilden 5 bin 700 kişinin katılımı ile 14-24 Kasım 2020 tarihleri arasında MAK Danışmanlık tarafından gerçekleştirilen son anket sonuçları da açıklandı. Ankete katılan kişilere "Bu Pazar Seçim Olsa Kime Oy Verirsiniz?" sorusu yönetilirken anket verilerine göre sadece 3 parti seçim barajını geçebildi. Ankete katılan kişilerin oy oranları dağılımı ise şu şekilde gerçekleşti;AK Parti oy oranı yüzde 34.1CHP oy oranı yüzde 21.1İYİ Parti oy oranı yüzde 10.1MHP oy oranı yüzde 8 oldu. Emlak365.com


Yorumlar (0)