Son Anket Sonuçları Gündeme Bomba Gibi Düştü! Bu Pazar Seçim Olsa Kim, Hangi Parti Kazanır, Cumhur ve Millet İttifakı Oy Oranı Yüzde Kaç?

Ekonomide yaşanan dalgalanma ve korona virüs vaka sayısında ki artışın ardından anket sonuçları da merak konusu olmuştu.

Son Anket Sonuçları Gündeme Bomba Gibi Düştü! Bu Pazar Seçim Olsa Kim, Hangi Parti Kazanır, Cumhur ve Millet İttifakı Oy Oranı Yüzde Kaç?

Ekonomide yaşanan dalgalanma ve korona virüs vaka sayısında ki artışın ardından anket sonuçları da merak konusu olmuştu. Araştırma şirketlerinin Kasım ayı anket araştırmaları sonuçları da ilan edilmeye başlandı. Bunlardan biri de Aksoy Araştırma Şirketi tarafından gerçekleştirildi. İşte Kasım ayı anket sonucu ile bu pazar seçim olsa kim kazanır, Cumhur İttifakı oy oranı, Millet ittifakı son oy oranı yüzde kaç?

Partilerin oy oranları vatandaşlar tarafından yakından takip edilmeye devam ederken araştırma şirketleri de toplumun nabzını tutmaya devam ediyor. Açıklanan son rakamlara göre partilerin oy oranları da ilan edildi. BU PAZAR MİLLETVEKİLİ SEÇİMİ YAPILSA, BUGÜN SEÇİM OLSA KİM KAZANIR?Son anket araştırması sonucunu açıklayan Aksoy Araştırma şirketi verilerine göre partilerin arasındaki oy oranı da belli oldu. Açıklanan anket sonuçlarına göre katılımcılara " Bu pazar milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yönetildi. Ankete katılan kişilerin soruya vermiş oldukları yanıta göre partilerin son oy oranları şu şekilde sıralandı;AK Parti Son Oy Oranı Yüzde 36CHP Son Oy Oranı Yüzde 24,9İYİ Parti Son Oy Oranı Yüzde 13,6HDP Son Oy Oranı Yüzde 9,5MHP Son Oy Oranı Yüzde 9,1DEVA Son Oy Oranı Yüzde 3,4 Gelecek Partisi Son Oy Oranı Yüzde 1,5Diğer Partilerin Son Oy Oranı Yüzde 1,2 Saadet Partisi Son Oy Oranı Yüzde 0,8 

PARTİLERİN SON ORANLARI YÜZDE KAÇ, CUMHUR İTTİFAKI VE MİLLET İTTİFAKI BU PAZAR SEÇİM OLSA OY ORANI KAÇ?Partilerin ititfak oranlarına göre anket sonuçlarında ise Cumhur ittifakı oy oranı yüzde 45,1 olarak hesaplanırken Millet ittifakı oy oranı ise yüzde 38,6 olarak ilan edildi. Emlak365.com


Yorumlar (0)