Son Dakika: 4 İlde Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi!

Türkiye bir yandan koranavirüs salgını ile bir yandan da terör unsurlar ile mücadeleye devam ediyor. Gelen yeni açıklamalarla 3 ilimizde koronavirüs nedeni ile 1 ilimizde ise bölücü terör örgütü ile mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağı kararı alındığı duyuruldu. Detaylar haberimizde...

Türkiye bir yandan koranavirüs salgını ile bir yandan da terör unsurlar ile mücadeleye devam ediyor. Gelen yeni açıklamalarla 3 ilimizde koronavirüs nedeni ile 1 ilimizde ise bölücü terör örgütü ile mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağı kararı alındığı duyuruldu. Detaylar haberimizde…

Gelen peş peşe açıklamalar sonrasında 4 ilimiz hakkında sokağa çıkma yasağı kararı alındığı duyuruldu. Yapılan açıklamalar kapsamında 

BİTLİS VALİLİĞİ AÇIKLADI: İKİNCİ BİR EMRE KADAR SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ!

Bölücü terör örgütü ile mücadele tüm hızı ile devam ederken Bitlis Valiliği tarafında yapılan son dakika açıklaması ile “Merkeze bağlı bulunan Kayalıbağ, Kaşıklı, Karaca, Aşağıçobansuyu, Çobansuyu, Güllüce, Esenburun, Harmanyeri, Sarıkonak, Konalga köy ve mezraları bölgelerinde bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarının bulunduğu ve barınma amaçlı sığınak/barınak tesis ettikleri bilgisi alınması neticesinde bahse konu bölgelerde BTÖ mensuplarının yakalanmaları, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi gereğince 11 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 21.30’dan itibaren ikinci bir emre kadar ‘sokağa çıkma yasağı’ ilan edilmiştir” sözleri ile ikinci bir emre kadar belirtilen köy ve mezralarda sokağa çıkma yasağı uygulanacağı ilan edildi. Vatandaşların güvenlik güçlerine yardım etmeleri ve alınan önlemlere uymaları istendi. 

OSMANİYE’DE SAKARCILIK KÖYÜ VE KIRMACILI KÖYÜ TÜLÜCÜLER MAHALLESİ KARANTİNA ALTINA ALINDI, 10 GÜNLÜK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ! 

Osmaniye ilinin Sakarcılık köyünde artan koronavirüs vaka sayısı nedeni ile Valilik tarafından yapılan Hıfzısıhha Kurulu toplantısı ile hem koronavirüs vaka sayısının artması hem de temaslı kişi sayısının artmasının önlenmesi amacı ile köyün karantina altına alındığı ve 10 günlük sokağa çıkma yasağı kuralının uygulanacağı ilan edildi. 

ADIYAMAN’DA BAZI MAHALLELERDE ZORUNLU KARANTİNA VE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ! 

Adıyaman’da da alınan kararlar kapsamında koranavirüs testi pozitif çıkan kişi sayısının artış gösterdiği bazı mahalleler karantina altına alındı ve bu mahallelerde 10 günlük kısıtlama uygulamasına geçildi. 

ÇORUM CEVİZLİ KÖYÜ 10 GÜNLÜK KARANTİNA ALTINA ALINDI, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULAMASINA GEÇİLDİ! 

Son dönemde Cevizli Köyü’nde yaşanan koronavirüs vaka sayısında ki artışın ardından karantina kararı alındı. Köyde 10 gün boyunca giriş çıkışlar yasaklanırken yine ev ziyaretleri de yasaklanmış oldu. Karantina kapsamında vatandaşların evlerinde kalmasının sağlanması, bu kapsamda yeni vaka sayısındaki artışın düşürülmesi hedefleniyor. 

TÜRKİYE GENELİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KISITLAMASI NE ZAMAN SONA ERECEK?

Koranavirüs vaka sayılarında yaşanan hızlı artış nedeni ile Türkiye’de ülke genelinde hafta içi saat 21:00 ile 05:00 arasında, hafta sonu ise tüm gün olmak üzere sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasına geçilmişti. Alınan tedbir kararları sonrası yeni vaka sayısında düşüş devam ederken vaka sayısının arttığı yerleşim yerlerinde ise karantina kararları ile bölgesel yasak uygulamaları sürüyor.

Konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün yapılan Kabine toplantısı sonrasındaki açıklamada yasak kararlarının kademeli olarak kaldırılacağı belirtilmişti. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir