SON DAKİKA: 65 Yaş Üstü Yasakları Geri Geldi! 65 Yaş Üstüne Sokağa Çıkma Yasağı Son Durum Ne, Hangi İllerde Kısıtlama Var?

65 yaş üstüne düğün yasağı ve sokağa çıkma yasağı olmak üzere çok sayıda şehirde yeni kısıtlamalar getirildi.

SON DAKİKA: 65 Yaş Üstü Yasakları Geri Geldi! 65 Yaş Üstüne Sokağa Çıkma Yasağı Son Durum Ne, Hangi İllerde Kısıtlama Var?

65 yaş üstüne düğün yasağı ve sokağa çıkma yasağı olmak üzere çok sayıda şehirde yeni kısıtlamalar getirildi. Aralarında Ankara, İzmir, Bursa, Bursa, Manisa, Eskişehir, Kayseri, Van, Balıkesir, Siirt, Gaziantep ve Şanlıurfa'nın yer aldığı tam 40 ilde sokağa çıkma yasağı ve yeni kısıtlama kararları alındı. Peki, 65 yaş üstüne hangi illerde kısıtlama var, 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı var mı, sokağa çıkma yasağı olan iller hangileri, hangi illerde yasak var?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün yapmış olduğu açıklamasında vaka sayısında yaşanan artışı işaret ederek yeni yasak ve tedbir kararlarının çıkabileceğine işaret etmişti. Bugün gelen son dakika açıklamaları ile peş peşe çok sayıda şehirde 65 yaş üstüne ilişkin yeni yasak ve sınırlama kararları alındığı ilan edildi. KORANA VİRÜS VAKA SAYISI SON 3 AYIN ZİRVESİNE TIRMANDI, ÇOK SAYIDA ŞEHİRDE YENİ YASAK KARARLARI AÇIKLANDI! Gelen son dakika açıklamaları ile ne yazık ki çok sayıda ilde korana virüs vaka sayısında yaşanan artışlar nedeni ile yeni yasak kararları alındığı duyuruldu. İl ve ilçelerde yaşanan yeni vaka sayılarında çok hızlı artış yaşanması ve bazı illerde hastanelerin yatak doluluk oranlarının tehlikeli boyutlara ulaşması üzerine acil kodu ile toplantı yapan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulları yeni yasak kararlarını açıkladı. Açıklanan kararlar kapsamında korana virüs hastalığı için yüksek risk grubunda olan ve virüsün bulaşması halinde hem yoğun bakım hem de ölüm oranı yüksek olan 65 yaş üstü vatandaşlarımızı koruma altına almak adına yeni yasak kararları alındı. Alınan yasak ve kısıtlama kararları kapsamında bazı şehirlerde;65 yaş üstüne belirli saatlerde uygulanmak üzere;Sokağa çıkma yasağı, Birinci derece yakın olmadığı halinde düğün, nişan, cenaze gibi kalabalık ortamlara giriş ve davetlere katılma yasağı, Toplu ulaşım araçlarına binişte belirli saatlerde yasak kararı, Pazar ve alışveriş merkezi gibi kalabalık ortamlaar giriş yasağı ve bazı kalabalık sokak, meydan, caddelere giriş yasağı getirildi. 

YAŞADIĞINIZ ŞEHİRDEKİ YASAK KARARLARINI VALİLİKLERİN İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ! Ne yazık ki her şehirde yasakların kapsamlarının farklı olması nedeni ile büyük bir bilgi kirliliği yaşanırken vatandaşların para cezası almamak ve sağlıklarını korumak adına en doğru bilgiyi yaşadıkları şehirlerin Valiliklerinin resmi internet sitesi üzerinden alabilecekleri belirtiliyor. Örneğin Ankara'da yaşayan vatandaşlarımızın internetten Ankara Valiliği internet sitesini ziyaret ederek 65 yaş üstü yasak kararlarnı detaylı olarak öğrenmeleri gerekiyor. Ankara Valiliği internet sitesi duyurular bölümünden karar detayları görüntülenebiliyor;

Burada kararı görmek için tıklayınız bölümüne dokunarak yasak kapsamlarını görüntüleyebiliyorsunuz... 

65 YAŞ ÜSTÜNE HANGİ İLLERDE KISITLAMA VAR?
 1. Ankara,

 2. Kütahya, 

 3. Bursa, 

 4. Manisa, 

 5. Batman, 

 6. Kırıkkale, 

 7. Sivas, 

 8. Siirt, 

 9. Yalova, 

 10. Düzce, 

 11. Malatya, 

 12. İzmir 

 13. Konya, 

 14. Tunceli, 

 15. Şanlıurfa, 

 16. Kahramanmaraş 

 17. Bursa, 

 18. Kayseri, 

 19. Van, 

 20. Gaziantep, 

 21. Kocaeli, 

 22. Yozgat, 

 23. Balıkesir, 

 24. Eskişehir, 

 25. Erzincan, 

 26. Aksaray 

 27. Bartın, 

 28. Bolu, 

 29. Niğde, 

 30. Kilis, 

 31. Giresun, 

 32. Kütahya, 

 33. Mardin, 

 34. Ordu, 

 35. Elazığ, 

 36. Denizli, 

 37. Karaman, 

 38. Nevşehir, 

 39. Uşak, 

 40. Muş, 

 41. Hakkari Emlak365.com


Yorumlar (0)