Son Dakika Ankara Çankaya'da Bina Çöktü! Mansur Yavaş'tan İlk Açıklama

Ankara'nın Çankaya İlçesinde gece saatlerinde toprak kayması nedeniyle bina çöktü. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı apartman sakinlerinin durumuna ilişkin bilgi verdi.

Son Dakika Ankara Çankaya'da Bina Çöktü! Mansur Yavaş'tan İlk Açıklama
Ankara'nın Çankaya İlçesinde bulunan Mektep sokakta bir bina çöktü. Kayma nedeniyle çöken binada vatandaşların olduğu öğrenilirken Ankara Büyükşehir Belediye hemen harekete geçti. Mansur Yavaş'ın konuya dair yaptığı ilk açıklama ve yaşanan olayın detayları.

ÇANKAYA'DA BİNA ÇÖKTÜ

Gece saatlerinde yaşanan olayda Ankara'nın Çankaya İlçesi Mektep Sokakta bulunan bir bina yaşanan kayma sonucunda çöktü. Binanın çökme nedenine ilişkin ilk açıklama Ankara Büyükşehir Belediyesinden geldi. Belediye Başkanlığının sosyal medya hesabından yayımlanan basın açıklamasında çökmeye dair bilgi verildi.

Ankara Büyükşehir Belediye çökmenin binanın temelinde boşluk oluşması nedeniyle olduğunu duyurdu. İstinat duvarının bir kısmı yıkılan binanın 8 katlı olduğu ve çok sayıda vatandaşın yaşadığı öğrenildi. Binada vatandaşlar ile bölgede tehlike olduğu düşünülen diğer vatandaşlar Ankara Büyükşehir Belediyesinin şefkat evlerine yerleştirildi. Konuya ilişkin yapılan basın açıklamasında ayrıca sürecin belediye birimleri tarafından yakından takip edildiği duyuruldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Tarafından Yayımlanan Basın AçıklamasıAnkara Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan ve Mansur Yavaş tarafından paylaşılan basın açıklamasında " Çankaya Mektep Sokakta bir binada meydana gelen kayma nedeniyle ilgili birimlerimiz bölgeye intikal etmiş, diğer kurumlarla birlikte koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

Temelinde boşluk oluşan ve istinat duvarının bir kısmı yıkılan 8 katlı bina ile çevresinde ki 20 binada yaşayan vatandaşlarımız evlerinden tahliye edilmiştir. Bölgede yaşayan 36 vatandaşımız Büyükşehir Belediyemizin Şefkat Evlerine yerleştirilmiştir. Büyükşehir Belediyemiz süreci yakından takip etmektedir." ifadeleri yer aldı.
Yorumlar (0)