Son Dakika Deprem Haberi! Niğde'nin Bor İlçesinde Şiddetli Deprem Meydana Geldi!

Türkiye'de 2020 yılında sayısı oldukça artan depremlere bir yenisi daha eklendi. Resmi açıklamalara göre Niğde'nin Bor ilçesinde şiddetli bir deprem meydana geldi. Deprem Niğde'ye komşu olan şehirlerden de hissedildi.

Son Dakika Deprem Haberi! Niğde'nin Bor İlçesinde Şiddetli Deprem Meydana Geldi!

Türkiye'de 2020 yılı içerisinde oldukça fazlalaşan depremlere bir yenisi daha eklendi. AFAD Deprem Dairesi ve Kandilli Rasathanesi Ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre Niğde'nin Bor ilçesinde şiddetli bir deprem meydana geldi.

AFAD VE KANDİLLİ FARKLI RAKAMLAR AÇIKLADI!

AFAD Deprem Dairesi tarafındanyapılan bilgilendirmede depremin şiddeti 5.1 olarak açıklarken Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ise bu depremi 5.4 olarak açıkladı. Her iki kurumun farklı rakamları bildirmesi kafa karışıklığına neden oldu.

ÇEVRE İLLERDEN DE HİSSEDİLDİ!

Öte yandan Niğde'nin Bor ilçesinde gerçekleşen deprem Aksaray, Mersin, Kayseri ve Konya'da da hissedildi. Çevre illerde de yer sarsıntısına sebep olacak büyüklükte gerçekleşen deprem vatandaşlarda endişeye neden oldu. Ayrıca deprem 22:08'de gerçekleşirken yien Niğde'nin Bor ilçesinde 22:19'da 2.6 şiddetinde bir başka deprem daha oldu.

Niğde'de gerçekleşen şiddetli depremin bölgede can ve mal kaybına neden olup olmadığına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Depremlerin son günlerde belirli bölgelerde toplanması vatandaşların endişeye kapılmalarına neden oluyor. Uzmanlar uzun bir süredir bölgede şiddetli bir deprem beklentisi içerisinde olduğunu dile getiriyorlar.

Emlak365.com

Yorumlar (0)