Son Dakika Deprem Haberi! Van'da Gece Saatlerinde Korkutan Deprem

AFAD Başkanlığı yayımladığı son dakika basın açıklaması ile Van'a bağlı Tuşba İlçesinde gece saatlerinde şiddetli deprem meydana geldiğini duyurdu.

Son Dakika Deprem Haberi! Van'da Gece Saatlerinde Korkutan Deprem
AFAD Başkanlığı yayımladığı son dakika basın açıklaması ile Van'a bağlı Tuşba İlçesinde gece saatlerinde şiddetli deprem meydana geldiğini duyurdu. AFAD tarafından açıklanan ilk bilgiler ve deprem detayları.

AFAD Başkanlığı hem resmi internet sitesinde hemde sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu bir paylaşım ile son dakika deprem haberi verdi. AFAD açıklamasında gece saat 01.00 sularında Van'ın Tuşba İlçesinde deprem meydana geldiğini aktardı. İşte ilk bilgiler;

VAN'IN TUŞBA İLÇESİNDE ŞİDDETLİ DEPREM

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı basın açıklamasında depremin detaylarını ilan etti. Meydana gelen depremin akşam saat 01.00 sularında meydana geldiğini ve depremin şiddetinin 4.7 olduğunu duyurdu. AFAD basın açıklamasında depremin merkez üssünün ise Van ili Tuşba İlçesi olarak açıkladı. 4.7 şiddetindeki depremin ise yerin yaklaşık 9 km derinliğinde meydana geldiğini aktardı.

AFAD'ın resmi sosyal medya hesaplarından yapılan bilgilendirmeler. 

"Van'ın Tuşba ilçesinde saat 00.58'de 4,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz."

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı bu paylaşımın ardından yapmış olduğu ikinci paylaşımında ise depremin ardından bölgeden kendilerine ulaşan herhangi bir olumsuz ihbarın olmadığını duyurdu. İkinci paylaşımda ise AFAD "Geçmiş olsun Van. 4,7 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz." bilgisini paylaştı.

Emlak365.com
Yorumlar (0)