Son Dakika Deprem Haberi! Van'da Korkutan Deprem, Çok Sayıda Şehir Sallandı

AFAD Başkanlığı yapmış olduğu son dakika basın açıklaması ile Van'da deprem meydana geldiğini duyurdu.

Son Dakika Deprem Haberi! Van'da Korkutan Deprem, Çok Sayıda Şehir Sallandı
AFAD Başkanlığı yapmış olduğu son dakika basın açıklaması ile Van'da deprem meydana geldiğini duyurdu. Şiddetli olan deprem çevre kentlerden de hissedildi.

Emlak365.com Van'da sabah saatlerinde şiddetli bir deprem yaşandı. Merkez üssü Van'ın Başkale İlçesi olan deprem çevre kentlerden de hissedildi. Yapılan ilk açıklamada olumsuz bu bir duruma dair ihbarın gelmediği ifade edilirken depreme dair ilk bilgiler şu yönde;

VAN'DA SABAH SAATLERİNDE ŞİDDETLİ DEPREM

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) resmi sitesi ve sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu basın açıklaması ile depreme dair bilgiler verdi. Meydana gelen depremin merkez üssü Van'ın Başkale ilçesi olduğunun belirtildiği açıklamada ayrıca depremin şiddeti 4.4. olarak açıklandı.

Söz konusuu depremin yerin yaklaşık 12 km derindliğinde meydana geldiği de açıklamada yer aldı. AFAD Başkanlığı Van'da yaşanan depreme dair açıklamasında ayrca ""Van'ın Başkale ilçesinde saat 07.32'de 4,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gelişmeleri takip ediyoruz. " ifadelerini kullandı.

AFAD'ın Depreme Dair Açıklaması

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının açıklamasının ardından bölgeden henüz olumsuz yönde bir haber gelmediği öğrenildi. Kandilli Rasathanesi de yaşanan depreme ilişkin basın bilgilendirme açıklamasında depremin şiddetinin 4.4. olduğunu duyurdu.
Yorumlar (0)