Son Dakika Deprem Haberleri: Dünya Çok Büyük Depremlerle Sarsılıyor

Akşam saatlerinde dünyanın farklı ülkelerinden çok şiddetli deprem haberleri gelmeye başladı.

Son Dakika Deprem Haberleri: Dünya Çok Büyük Depremlerle Sarsılıyor
Akşam saatlerinde dünyanın farklı ülkelerinden çok şiddetli deprem haberleri gelmeye başladı. Son dönemlerin en şiddetli deprem haberlerinden biri dünya bültenlerinden duyurulurken bunun yanında komşu Yunanistan'da bir deprem haberi geldi.

İşte Yeni Zelanda, Yunanistan ve diğer ülkelerde meydana gelen depremler.

DÜNYA DEPREMLERLE SALLANIYOR

Yeni Zelanda'da meydana gelen depreme ilişkin ilk açıklama ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu (USGS) tarafından yapıldı. Türkiye saati ile gece saatlerinde yapılan açıklamada, ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu ülkenin Kermadec Adaları bölgesinde 8 şiddetinde deprem meydana geldiğini bildirdi. Bölgede yaşanan son duruma dair ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Kısa süre önce yaşanan depremde yıkım olup olmadığına, can ve mal kayıplarına dair bilgi verilmesi bekleniyor.

Gün İçerisinde 7.3 Şiddetinde Deprem Yaşanmıştı

8.0 şiddetinde meydana gelen depremin öncesinde de gün içerisinde Yeni Zelanda'da 7.3 şiddetinde başka bir deprem yaşanmıştı. Birkaç saatlik aralarla yaşanan depremler ülkede endişeye neden oldu. Türkiye saati ile öğlen saatlerinde meydana gelen 7.3 şiddetindeki deprem Gisborne bölgesi açıklarında yaşandı. Şiddetli sarsıntının ardından ise bölgede tsunami uyarısı yapıldı. ABD Jeolojik Araştırma Merkezinin (USGS) tarafından aktarılan bilgilerde, 7.3 şiddetinde ki depremin Kuzey Adası'ndaki Gisborne bölgesine 238 kilometre mesafede, okyanusta oluştuğu bildirildi.

YUNANİSTAN'DA 5.7 ŞİDDETİNDE DEPREM

Akşam saatlerinde bir deprem haberi de Yunanistan'dan geldi. Yunanistan'da, Tessalya bölgesindeki Larisa kenti yakınlarında 5,9 büyüklüğünde deprem yaşandı. İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı tarafından yayımlanan bilgilendirme açıklamasında Larisa kenti yakınlarında yaşanan depremin yerin 10 km altında oluştuğu aktarıldı.

Aynı Bölgede İkinci Deprem

Yunanistan'ın aynı kentinde bir gün önce de şiddetli bir deprem yaşanmıştı. AFAD Başkanlığı 3 Mart günü yaşanan depremin şiddetini 6.0 olarak açıklamıştı. 6.0, 5.9 şiddetinde ki depremlerin yanı sıra bölgede artçı sarsıntılar devam ediyor.
Yorumlar (0)