Son Dakika: Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın İstifa Haberi Sonrası AK Parti'den İlk Yorum Geldi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşım ile istifa ettiği duyurulmuştu.

Son Dakika: Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın İstifa Haberi Sonrası AK Parti'den İlk Yorum Geldi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşım ile istifa ettiği duyurulmuştu. Konu gündeme bomba gibi düşerken AK Parti'den beklenen ilk resmi açıklama geldi. Detaylar haberimizde...

Akşam saatlerinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden istifa mesajı yayımlayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sağlık sorunları nedeni ile istifa ettiğini duyurmuştu. Bakan Albayrak'ın twitter hesabının kapanması ve kameraların önüne geçmemesi kısa sürede hesabın çalındığı şüphesinin oluşmasına neden oldu. AK Parti'den ise istifa haberleri sonrası ilk açıklama geldi. HAZİNE VE MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK İSTİFA MI ETTİ?Sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamalarda Bakan Berat Albayrak "Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım”"Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.""Enerji'de olduğu gibi Ekonomi'de de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşaallah. Bundan en ufak şüphem yoktur.""Bu 5 yıllık süre zarfında benimle zor ama kutsal yükü yüklenen yüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.""Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun. Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri Sırat-i Müstakim'den ayırmasın. Sonumuzu hayreylesin." sözleri ile istifa ettiğini duyurmuştu. 

AK PARTİDEN İLK AÇIKLAMA GELDİ! Konu sosyal medyada kısa sürede en çok konuşulanlar arasına girerken Ulaştırma Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan tarafından yapılan açıklamalar AK Parti'den gelen ilk resmi açıklama olarak öne çıktı. Sayan resmi twitter hesabından "Berat Albayrak yerli, milli olarak enerjide yaptıklarını ancak anlayanlar ekonomide de Ülkemizin 2023 hedeflerime ulaşması için sayısız hizmeti hayata geçirdiğini göremezler. İstifanın kabul edilmeyeceğini ümit ediyorum. Ülkemizin, Milletimizin ve Ümmetimizin size ihtiyacı var" sözleri ile istifa iddialarını doğrulamış oldu. 

Yapılan açıklama ile istifa haberinin doğruluğu kabul edilirken gözler istifa haberinin kabul edilip edilmeyeceği yönünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çevrildi. Emlak365.com


Yorumlar (0)