Son Dakika Kabine Değişikliği Kulis Haberi: Berat Albayrak ve Binali Yıldırım'a Yeni Görev Verilecek, 2 Bakan Görevden Alınacak!

Kabine değişikliği uzun süredir kamuoyu gündemini meşgul etmeye devam ederken konu hakkında yeni bir son dakika kulis haberi daha basına sızdırıldı.

Son Dakika Kabine Değişikliği Kulis Haberi: Berat Albayrak ve Binali Yıldırım'a Yeni Görev Verilecek, 2 Bakan Görevden Alınacak!
Kabine değişikliği uzun süredir kamuoyu gündemini meşgul etmeye devam ederken konu hakkında yeni bir son dakika kulis haberi daha basına sızdırıldı. Ortaya atılan yeni iddialara göre Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden sağlık sorunlarını neden göstererek istifa eden Berat Albayrak ile İBB Başkan adayı olarak seçimlere katılmak için görevinden istifa eden Binali Yıldırım için yeni görevlendirmeler söz konusu.

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ LİSTESİ 2021! SON DAKİKA KULİS HABERİ İLE KABİNE DEĞİŞİKLİĞİNDE GİDECEK BAKANLAR KİMLER?

AK Parti'ye yakın kaynaklar tarafından sızdırılan son dakika haberine göre kabine değişikliği yanı sıra AK Parti'nin merkez karar yönetim kurulu ve merkez yönetim kurulunda da önemli görev değişimlerine gidilecek. Özellikle de Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden ani bir karar ile sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa eden Berat Albayrak'ın AK Parti'de önemli bir göreve getirilmesinin beklendiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Yine son yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olabilmek adına meclis başkanlığı görevinden istifa eden, ardından da seçimleri Ekrem İmamoğlu karşısında kaybeden Binali Yıldırım'ın da AK Parti'de yapılacak görev değişimi ile üst kadroya getirileceği ya da Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atanabileceği belirtiliyor.

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİNDE İSMİ GEÇEN BAKANLAR 2021!

Kabine revizyonu için ise ismi geçen ilk bakan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk oldu. Ziya Selçuk'un yüz yüze eğitim döneminde yeteri kadar başarılı olamaması, sık sık sorunlar yaşanması ve muhalefetin bu sorunlar üzerinden hükümete son derece fazla yüklenmesi nedeni ile değişebileceği belirtiliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da görevinden azlinin isteneceği, ancak salgın döneminde vatandaşların büyük bir bölümünün desteğini alması nedeni ile Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulunda görevlendirme yapılabileceği belirtiliyor.
Yorumlar (0)