Son Dakika: Koronavirüs Nedeni İle 9 İlde Karantina Kararı Çıktı!

Alınan tüm tedbirlere rağmen koranavirüs salgını hızla yayılmaya devam ederken vaka sayısında artış yaşanan 9 ilde bazı yerleşim yerleri için karantina kararı çıktı. Alınan kararlar kapsamında karantina kararı çıkan iller ve karantina altına alınan köyler, beldeler, mahalleler ve iller belli oldu. Zorunlu karantina kararı çıkan iller hangileri, bugün karantinaya alınan yerler, köyler hangileri?

Son Dakika: Koronavirüs Nedeni İle 9 İlde Karantina Kararı Çıktı!

Pandemi nedeni ile tüm dünya zorlu bir dönemden geçmeye devam ederken özellikle de İngiltere'den gelen mutasyon haberleri yakından takip ediliyor. Koronavirüs aşısı için umutlu bekleyiş sürerken salgının etkisi altında olan yerleşim yerlerinde ise zorunlu kısıtlama kararları uygulanmaya devam ediyor. 

BUGÜN KARANTİNAYA ALINAN KÖYLER, İLÇELER, YERLEŞİM YERLERİ HANGİLERİ?

Ne yazık ki koronavirüs tedbir kararları havada kalmaya devam ederken virüsün 1 seneyi aşkın süredir devam etmesi nedeni ile vatandaşlar artık süreçte açıklanan kararlara uymakta zorlanıyor. Özellikle de kış mevsiminin gelmesi ile beraber insanların kapalı ortamlarda sosyalleşmesi görülen vaka sayısını arttırken, yaşanan yükseliş bazı yerleşim yerlerinde 14 günlük zorunlu karantina kararları alınmasına neden oldu. 

İl ve ilçelerde Hıfzıssıhha Kurulu kararları kapsamında alınan yasak kararları kapsamında belirlenen yerleşim yerlerinde 14 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Bu kapsamda 14 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilen yerleşim yerleri şu şekilde sıralandı... 

KASTAMONU KARANTİNA OLAN YERLER 

Kastamonu Tosya ilçesinde koranavirüs salgını nedeni ile zorunlu karantina kararı alında. Alınan karar kapsamında Kastamonu Tosya ilçesine bağlı olan Gövrecik köyü Kurt Mahallesi ikinci bir karara kadar karantinaya alınırken köye giriş ve çıkışlar kapatıldı. 

SİVAS KARANTİNAYA ALINAN KÖYLER SON DAKİKA! 

Koranavirüs salgını nedeni ile en fazla karantina kararı çıkan ilçeler arasında yer alan Sivas'ta da yeni kararlar açıklandı. Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı olan Yusufoğlan köyü ilçe Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan karar kapsamında karantina altına alındı. 

ANTALYA KARANTİNA HABERLERİ 

Antalya'da karantina altına alınan yerleşim yerleri belli oldu. Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Haskızılören Mahallesinde salgının yayılım hızını kırmak adına 15 hane zorunlu karantina altına alındı. Yine Çürük mevkiisinde de belirlenen alanlarda genel karantina uygulanacağı ilan edildi. 

ÇORUM KARANTİNA KÖYLERİ HANGİLERİ?

Çorum'da karantina altına alınan yerleşim yerleri arasında Mecitözü ilçesi yer aldı. Mecitözü ilçesi Kalecik köyü 10 günlük zorunlu karantina altına alındı. 

ADIYAMAN'DA KARANTİYA ALINAN KÖYLER, YERLER HANGİLERİ?

Adıyaman'da da koronavirüs tedbirleri arttırılmaya devam ederken kent merkezinde yer alan 40 konut ve yine kent merkezine bağlı olan bir mahallede yer alan 37 konut karantina altına alındı. 

Bu illere ek olarak Balıkesir Kepsut İlçesi Mehmetler Mahallesi, Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Pazarköy, Karaman Bozkurt ilçesi Tezcan köyü karantina altına alındı. 

Emlak365.com