banner136

Son Dakika: Peş Peşe Deprem Haberleri Geldi, Ege Denizi ve Muğla Şiddetli Depremle Sarsıldı!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) son dakika haberi ile deprem yaşandığını duyurdu. Ege Denizi açıklarında meydana gelen şiddetli deprem Muğla'da da hissedildi. Dün gece yarısından bu yana peş peşe deprem dalgası ile sarsılan bölgeden yeni bir son dakika deprem haberi geldi. Muğla'da deprem mi oldu, son dakika Muğla depremi, depremin şiddeti kaç, merkez üssü neresi?

Son Dakika: Peş Peşe Deprem Haberleri Geldi, Ege Denizi ve Muğla Şiddetli Depremle Sarsıldı!

Dün gece yarısından itibaren peş peşe depremlerle sarsılan Ege Denizi bu sabah yeni bir deprem haberi ile güne uyandı. 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruda saat 07:11 sularında Ege açıklarında şiddeti 5 olarak duyurulan yeni bir deprem haberi daha verildi. 

EGE DENİZİ BEŞİK GİBİ SALLANIYOR! 

Bu sabah saat 07:11 sularında Ege Denizi açıklarından 5.0 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Ege açıklarında meydana gelen şiddetli deprem Muğla ilinde de hissedildi. 

Bölgede yaşanan deprem hareketliliği vatandaşlarda panik etkisi yaratırken uzmanlar ise sakin olunmasını ve korona virüs salgını riski nedeniyle insanların evlerinde ve güvenli yerlerde kalmalarını dile getirdi. 

Depremin yerin 6 km altında meydana geldiği belirtilirken Ege açıklarında bu gece yarısı saat 03:30 itibari ile peş peşe çok sayıda deprem yaşanmıştı. İlk deprem haberi 03:30 itibari ile 4,8 şiddetinde meydana gelirken bu depremi 4,2 şiddetinde ikinci deprem, 3,8 şiddetinde olmak üzere 3. deprem ve 3,7 şiddetindeki 4. deprem izlemişti. 

Bu sabah meydana gelen 5. deprem ise en şiddetlisi olarak kayıtlara geçti ve 5 olarak açıklandı. 

Emlak365.com

Yorumlar (1)
Ç.Aysu 3 ay önce
"5 şiddetinde bir deprem..." sozü yanlıştır!
" 5 BÜYÜKLÜĞÜNDE bir deprem sözü
DOĞRUDUR.
Depremin Karalar'da (Yaşanan alanlarda ve Kırsal Alanlarda) yaptığı Tahribatın dozuna göre Şiddeti belirlenir!
1-12 arası basamaklara göre değerlendirilir!
"Örneğin 5 Büyüklüğündeki bir deprem çok sayıda yıkım,can ve mal kaybına sebep olursa şiddetli deprem denilebilir.Ancak tespit,kaybın çok olduğu alana has'tır! Yakın bir Kırsal alanda az veya sıfır
yıkım olmuşsa "hafif şiddette bir deprem" oldu denilebilir.Saygılarımla bilginize sunulur.