Son Dakika Suriye'de Havan Saldırısı! 2 Askerimiz Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı akşam saatlerinde yapmış olduğu bir açıklama ile Suriye'de Zeytin Dalı Harekatı Bölgesinde 2 askerimizin şehit olduğunu duyurdu.

Son Dakika Suriye'de Havan Saldırısı! 2 Askerimiz Şehit Oldu
Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan son dakika açıklamasında, Suriye'de yer alan güvenlik güçlerimize havanlı saldırı gerçekleştirildiğini duyurdu. Yaşanan saldırı sonucu ise 2 askerimizin şehit olduğu açıklandı. MSB yaşanan acı olaya dair ilk detayları da açıkladı.

SURİYE'DEN ACI HABER 2 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan yapılan açıklamada; PKK/PYD terör örgütüne bağlı teröristler tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına havanlı saldırı gerçekleştirildi. Söz konusu saldırı sonucunda ise bölgede bulunan Piyade Komando Uzman Çavuşlar Gökhan Çakır ile Ahmet Akdal şehit oldular.

Şehit olan askerlerimizin naaşları ise zırhlı askeri ambulansla alınarak Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden Kilis Devlet Hastanesi getirildi. Buradan ise askerlerimizin naaşları memleketleri Kahramanmaraş ile Bursa'ya uğurlanması için Gaziantep Havalimanına gönderilecekler.

Şehit askerlerimizin naaşlarının getirildiği hastaneye 1'inci Hudut Alay Komutan Vekili Gökay Muştu ile çok sayıda komutanında geldiği öğrenildi.

Bölgede Yoğun Bombardıman

Ayrıca yaşanan acı olayın ardından hem Fırat Kalkanı hemde Zeytin Dalı Harekatı bölgesindeki askerler tarafından ateş destek vasıtalarıyla PKK/PYD hedefleri yoğun bombardıman altına aldındı. Bölgede yaşanan bombardıman ve hedeflerin temizlenmesinin de sürdüğü öğrenildi.
Yorumlar (0)